Przedsiębiorcy domagają się zamrożenia podwyżek

Opublikowano: 09.08.2020 | Kategorie: Gospodarka, Wiadomości z kraju

Liczba wyświetleń: 3

Rzecznik małych i średnich przedsiębiorców, Adam Abramowicz, wystosował specjalny list do rządzących. Domaga się w nim zamrożenia zapowiedzianej na przyszły rok podwyżki płacy minimalnej do poziomu 2800 złotych brutto. W opinii polskiego biznesu podwyżki wynagrodzeń miałyby doprowadzić między innymi do reperkusji wobec rzekomo istniejącego „rynku pracownika”.

Warto przypomnieć, że zapowiadane przez prezesa Prawa i Sprawiedliwości Jarosława Kaczyńskiego podwyższenie płacy minimalnej miało być dużo wyższe. Koronawirus pokrzyżował jednak plany wprowadzenia najniższej możliwej pensji w wysokości 3 tys. zł brutto. Teraz rząd Mateusza Morawieckiego przedstawił więc projekt zakładający podwyżkę minimalnego uposażenia do poziomu 2,8 tys. zł brutto.

Nawet na propozycja nie podoba się jednak polskiemu biznesowi. Wspomniany rzecznik sektora MŚP wystosował z tego powodu specjalny list do wicepremier i minister rozwoju, Jadwigi Emilewicz. Domaga się w nim przede wszystkim zamrożenia zapowiadanej podwyżki, choć wyniesie ona o 200 zł brutto mniej niż zakładano wcześniej. Tym samym najniższa możliwa pensja utrzymałaby się na poziomie 2,6 tys. zł brutto.

Zdaniem Abramowicza kwota 2,8 tys. zł brutto może doprowadzić do redukcji zatrudnienia w polskich przedsiębiorstwach, bo właśnie kończy się rządowa pomoc dla firm w ramach „Tarczy antykryzysowej”. Ponadto rzecznik MŚP twierdzi, że podwyżka płacy minimalnej uderzy nie tylko w firmy, lecz również w pracowników, gdyż skończy się wówczas istniejący rzekomo „rynek pracownika”. Firmy mają też obawiać się wyższych kosztów ubezpieczeń społecznych.

Na podstawie: Money.pl
Źródło: Autonom.pl

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars Liczba głosów: 3, średnia ocena: 3,67 (max 5)
Loading...

TAGI: ,

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

1
Dodaj komentarz

Chcesz skomentować? Zaloguj się!
  Subskrybuj  
najnowszy najstarszy
Powiadom o
Barney
Użytkownik
Barney

a jeszcze niedawno protestowali i szukali poparcia ludzi, he he he.