Przedsiębiorcy chcą płacić więcej Ukraińcom niż Polakom

Opublikowano: 15.06.2021 | Kategorie: Gospodarka, Wiadomości z kraju

Liczba wyświetleń: 1489

Już więcej niż co czwarta firma w Polsce zatrudnia imigrantów z Ukrainy. Według najnowszego „Barometru Rynku Pracy” coraz więcej przedsiębiorców jest zainteresowanych importem siły roboczej zza naszej wschodniej granicy, a dodatkowo jedna trzecia z nich jest gotowa płacić Ukraińcom więcej niż Polakom.

„Barometr Rynku Pracy” jest cyklicznym badaniem opinii wśród polskich przedsiębiorców, przygotowywanym przez agencję pracy Personnel Service, zajmującej się między innymi ściąganiem imigrantów zarobkowych do naszego kraju. Kolejny sondaż przeprowadzony przez tę firmę wskazuje na dużą chęć zatrudniania obcokrajowców przez przedsiębiorstwa działające w Polsce.

Blisko 28 proc. biznesmenów deklaruje więc, że już w tej chwili zatrudnia Ukraińców. W przypadku przedsiębiorstw zatrudniających powyżej 250 osób blisko 45 proc. podmiotów ma w swojej kadrze pracowników zza wschodniej granicy, w przypadku średnich firm co trzecia, natomiast w małych co czwarta. Blisko jedna czwarta badanych zadeklarowała, że w ciągu najbliższych 12 miesięcy zamierza rekrutować ukraińskich pracowników.

Co więcej, spora grupa przedsiębiorców deklaruje chęć płacenia Ukraińcom więcej niż Polakom. W „Barometrze Rynku Pracy” taką deklarację złożył co trzeci biznesmen, podczas gdy w poprzednim badaniu odsetek ten wynosił 28 proc.

Na podstawie: Forsal.pl, Bankier.pl
Źródło: Autonom.pl


TAGI: ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

1 wypowiedź

  1. BANDZIORkaq 15.06.2021 17:21

    Brawo polscy przedsiębiorcy, ciekawe czy na zachodzie Polak zarabia więcej od Niemca. Żenujące.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.