Przedsiębiorcy chcą Mołdawian

Opublikowano: 13.05.2019 | Kategorie: Gospodarka, Wiadomości z kraju

Liczba wyświetleń: 7

Firmy działające w naszym kraju narzekają, że coraz trudniej ściągać im do pracy imigrantów z Ukrainy, natomiast azjatyckie rynki nie przynoszą oczekiwanych rezultatów. Właśnie z tego powodu kolejnym „dostawcą” taniej siły roboczej ma być Mołdawia, przy czym konieczne ma być dostosowanie modelu organizacyjnego przedsiębiorstw do oczekiwań mołdawskich pracowników.

Zainteresowanie mołdawskim rynkiem pracy miało na większą skalę pojawić się w ubiegłym miesiącu. Pracodawcy twierdzą bowiem, że brakuje im blisko 50 tys. osób do pracy w sektorach produkcyjnych, natomiast dotychczasowe kierunki pozyskiwania pracowników albo już się wyczerpały, albo też nie spełniają zakładanych wcześniej oczekiwań.

Ukraińcy powoli tracą zainteresowanie pracą w Polsce, ponieważ już w tej chwili ich liczbę szacuje się w skrajnych wypadkach nawet na około dwa miliony. Ponadto poszukiwania pracowników z Indii oraz Bangladeszu mają dawać „niewystarczające efekty”.

Specjaliści zaznaczają, że przed działami rekrutacji w firmach stoją poważne wyzwania związane z zatrudnianiem nowych obcokrajowców. Większość z nich po prostu chce się dorobić, dlatego są gotowi pracować po 10-12 godzin dziennie, co należy pogodzić z zasadą równego traktowania wszystkich pracowników przedsiębiorstwa.

Na podstawie: Forsal.pl, Ceo.com.pl
Źródło: Autonom.pl

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars Liczba głosów: 1, średnia ocena: 5,00 (max 5)
Loading...

TAGI: ,

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

1
Dodaj komentarz

Chcesz skomentować? Zaloguj się!
  Subskrybuj  
najnowszy najstarszy
Powiadom o
Rozbi
Użytkownik
Rozbi

No i super, człowiek z biednego kraju przyjedzie, dorobi sobie, wykarmi rodzinę itp itd.
Jak Polacy jeździli za granicę to większość się cieszyła z możliwości większych zarobków.