Przedłużono zakaz lotów międzynarodowych

Opublikowano: 09.06.2020 | Kategorie: Wiadomości z kraju, Zdrowie

Liczba wyświetleń: 1045

Polski rząd wydał nowe rozporządzenie, dotyczące zakazu lotów międzynarodowych w Polsce. Zobacz, do kiedy wstrzymano zagraniczne podróże samolotowe do i z kraju.

Polska Rada Ministrów wydała dokument przedłużający zakaz odbywania lotów międzynarodowych obejmujących terytorium Rzeczpospolitej. Zakaz dotyczy lądowania samolotów pasażerskich w międzynarodowym ruchu lotniczym na lotniskach i lądowiskach, wpisanych do rejestrów bądź ewidencji.

Międzynarodowy ruch lotniczy w Polsce miał zostać wznowiony 6 czerwca, jednak polski rząd zadecydował o przedłużeniu zakazu lotów pasażerskich co najmniej do 16 czerwca. Termin ten może jednak znów zostać zmieniony.

Zakaz pasażerskich lotów międzynarodowych w Polsce nie obowiązuje w przypadku

– lotów, w których przewożone są osoby powracające do kraju samolotami wyczarterowanymi przed 15 marca 2020 roku na zlecenie organizatora turystyki lub podmiotu działającego na jego zlecenie, na zlecenie Prezesa Rady Ministrów i na zlecenie osoby fizycznej lub osoby prawnej, posiadającymi do 15 miejsc pasażerskich;

– lotów, o których mowa wart.76 ust.1 ustawy z 3 lipca 2002 r. prawo lotnicze (w celu zapobiegania skutkom klęsk żywiołowych lub ich usunięcia oraz ratowania życia lub zdrowia ludzkiego, w przypadkach ochrony granic, zapewnienia bezpieczeństwa państwa, przewozu w oficjalnej misji głów państw i szefów rządów);

– lotów czarterowych, realizowanych przez obcych przewoźników lotniczych na zlecenie państw obcych w celu powrotu ich obywateli.

Przypomnijmy, że na razie wciąż obowiązują zasady ogłoszone przez rząd w marcu i maju, dotyczące przekraczania granicy, kontroli granicznych, a także konieczności odbycia 14-dniowej kwarantanny po wjeździe do kraju (z kwarantanny zwolnione są poszczególne grupy, m.in. osoby podróżujące z Wielkiej Brytanii w celach zawodowych oraz polscy studenci i uczniowie). W kwestii kontroli granicznych obowiązuje nadal termin 12 czerwca.

Źródło: PolishExpress.co.uk


TAGI: ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

1 wypowiedź

  1. emigrant001 10.06.2020 12:09

    Od trzech miesięcy “władza” testuje na ile może ograniczyć prawa obywateli dla ich własnego dobra. Wyniki są zaskakujące.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.