Przed mandatami chroni ich immunitet

Opublikowano: 03.01.2013 | Kategorie: Prawo, Wiadomości z kraju

Liczba wyświetleń: 251

Okazuje się, że posłowie i senatorowie mogą czuć się bezkarni i całkowicie ignorować przepisy ruchu drogowego. Sieć supernowoczesnych fotoradarów ma poważną lukę… nie wystawiają mandatów parlamentarzystom.

Z ustaleń „Dziennika Gazety Prawnej” wynika, że rozwijany przez Inspekcję Transportu Drogowego system fotoradarów CANARD zidentyfikował od początku działania 281 osób łamiących przepisy, które przed odpowiedzialnością chroni immunitet. Co prawda Inspekcja Transportu Drogowego jakoś radzi sobie z sędziami i prokuratorami informując o ich wykroczeniach bezpośrednich przełożonych. Problemem pozostają jednak posłowie i senatorowie.

Problemów z pociągnięciem parlamentarzystów do odpowiedzialności nie mają natomiast policjanci. W 2012 roku komendant główny policji skierował do marszałka sejmu osiem wniosków o pociągnięcie do odpowiedzialności posłów, którzy złamali przepisy ruchu drogowego. W sytuacji, gdy poseł odmawia dobrowolnego poddania się karze, decyzję podejmuje komisja regulaminowa i spraw poselskich.

Inspekcja Transportu Drogowego zapewnia, że system fotoradarów będzie cały czas rozwijany i optymalizowany, a luka nie pozwalająca na karanie parlamentarzystów zostanie szybko załatana.

Przypomnijmy, że już w I kwartale 2013 roku na terenie całego kraju będzie działać 375 fotoradarów. Do tej pory aktywnych było jedynie 75. Fotoradary mają robić średnio 24 tys. zdjęć dziennie. Ponadto, w tym roku rozpocznie się także wdrażanie tzw. systemu odcinkowego pomiaru prędkości.

Opracowanie: pł
Na podstawie: Dziennik Gazeta Prawna
Źródło: Niezależna.pl

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars Zostań pierwszą osobą, która oceni ten wpis!
Loading...

TAGI: ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

1
Dodaj komentarz

Chcesz skomentować? Zaloguj się!
  Subskrybuj  
najnowszy najstarszy
Powiadom o
Il
Użytkownik

Poproszę o imiona i nazwiska tych (p)osłów, sędziów i prokuratorów, którzy złamali przepisy.