Przeciwko nowym środkom oszczędnościowym

Opublikowano: 22.09.2011 | Kategorie: Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 331

GRECJA. 15 września, w centrum Aten odbyła się demonstracja zorganizowana przez głuchoniemą młodzież, protestującą przeciwko rządowym cięciom w odniesieniu do wykwalifikowanych tłumaczy języka migowego.

20 września, policja najechała położony na Korfu skłot Elaia. Funkcjonariusze nie znajdując w środku żadnych nielegalnych przedmiotów, skonfiskowali postanowienia spisane przez poprzedni kolektyw.

Tego samego dnia, pracownicy centrum edukacji i rehabilitacji dla osób niewidomych zdecydowali się zająć zlokalizowaną w Atenach siedzibę swojego pracodawcy.

21 września, podczas walnego zgromadzenia, pracownicy służby zdrowia przegłosowali propozycję okupacji budynku Ministerstwa Zdrowia. To akt protestu przeciwko rządowym cięciom w ich sektorze. Kierownictwo związkowe próbowało załagodzić sytuację, jednak 180 osób głosujących za okupacją od razu wcieliło plany w życie.

22 września, uczniowie i nauczyciele będą demonstrować przed domem premiera w Nea Erythrea. Później, przez centrum Aten przemaszerują studenci wraz z wykładowcami, sprzeciwiając się nowej reformie edukacji. Tego dnia, strajkować będą także pracownicy transportu publicznego oraz taksówkarze. Swój udział w strajku potwierdziły dziś związki zawodowe zrzeszające kontrolerów ruchu lotniczego, którzy wstrzymają pracę na kilka godzin. Kolejny strajk, tym razem 24-godzinny, przeprowadzą w sobotę 25 września.

Pracownicy służby zdrowia oraz placówek świadczących opiekę psychologiczną/psychiatryczną, planują 48-godzinny strajk w dniach 22-23 września.

W tym samym czasie, korporacyjne media donoszą, że grecka policja otrzymała zamówienie na gaz łzawiący i inne gazy chemiczne, którego koszt wyniósł 900 tyś euro. Do ministerstwa miał wpłynąć także wniosek od jednego z wysokiej rangi oficerów o dodatkowy zakup gumowych kul oraz armatek wodnych.

Z każdą chwilą przybywa informacji o kolejnych grupach zawodowych przyłączających się do protestów.

Na podstawie: occupiedlondon.org/blog, keeptalkinggreece.com, athensnews.gr
Źródło: Grecja w Ogniu


TAGI: ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

2 komentarze

  1. bro 22.09.2011 10:04

    Z taką solidarnoscią, mam wrażenie że Grecy mimo że kryzys przyjęli jako pierwsi to przetrwają kolejnych. Chyba że w tym eksperymencie pomoże siła zewnetrzna 🙁

  2. adambiernacki 22.09.2011 12:31

    Obserwujemy przygotowanie do inwazji. Jedyną słuszną drogą jest powrót do państwa narodowego. Zacząć należy od stworzenia prawdziwej władzy i jej umocowania, nacjonalizacja banków, drukowanie pieniędzy nie obciążonych długiem żydowskim i mamy cud gospodarczy po dwóch dekadach. Pame Ellada!

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.