Prymas ukarze księży krytykujących „uchodźców”

Opublikowano: 19.10.2017 | Kategorie: Polityka, Społeczeństwo, Wiadomości z kraju, Wierzenia

Liczba wyświetleń: 4

Prymas Polski Wojciech Polak zapowiedział, że będzie pozbawiać prawa pełnienia funkcji kapłańskich wszystkich księży występujących przeciwko przyjmowaniu do Polski „uchodźców”, ponieważ jego zdaniem „chrześcijanin nie może zamknąć się przed uchodźcą”, bowiem to właśnie w nich „cierpi Chrystus”. Dodatkowo duchowny zapowiada intensyfikację propagandy na rzecz przyjęcia imigrantów spoza Europy, co w jego opinii powinno zmienić nastawienie społeczeństwa do tego problemu.

Najważniejsza osoba w polskim Kościele katolickim udzieliła wywiadu „Tygodnikowi Powszechnemu”, nazywanego najczęściej przez swoich krytyków katolickim tygodnikiem dla niewierzących, zbliżonym do środowisk lewicowo-liberalnych. Tytuł rozmowy ma sugerować, iż „Kościół nie miesza się do polityki”, ale najwyraźniej Prymas nie uważa kwestii przyjęcia przez Polskę „uchodźców” za sprawę polityczną i stara się usprawiedliwiać otwarcie granic motywami religijnymi.

Zdaniem Polaka „chrześcijanin nie może zamknąć się przed uchodźcą”, stąd niepokoją go ostatnie sondaże wskazujące, iż blisko 60 proc. Polaków sprzeciwia się przyjmowaniu w Polsce imigrantów spoza europejskiego kręgu kulturowego, ale jednocześnie nie uważa ich za objaw „beznadziejnej sytuacji”. Z tego powodu duchowny stwierdza, że trzeba mówić cały czas o tym, iż „Chrystus cierpi w uchodźcach” i to właśnie przemawia za koniecznością otwarcia granic Polski dla osób uciekających z regionu Bliskiego Wschodu i Afryki.

Prymas podkreśla co prawda, że nie chodzi o bezmyślne całkowite otwarcie owych granic, ale o „systemową pomoc” nie będącą dla Polaków żadnym zagrożeniem. Polak chce więc mówić coraz więcej o konieczności pomocy obcokrajowcom, bowiem „ponad racje dotyczące komfortu i bezpieczeństwa zawsze ważniejsze są racje człowieka, który ucieka”, a Kościół katolicki opowiadając się za „uchodźcami” powinien przełamać dotychczasowy zabetonowany dyskurs poświęcony tej kwestii.

Jednocześnie ma istnieć cała lista wysoko postawionych polskich duchownych, otwarcie sprzeciwiających się przyjęciu imigrantów do Polski. Dociśnięty przez „Tygodnik Powszechny” Prymas stwierdził więc, że każdy ksiądz popierający chociażby demonstracje przeciwko „uchodźcom” zostanie suspendowany z powodu opowiadania się po konkretnej stronie sporu politycznego.

Na podstawie: Wprost.pl
Źródło: Autonom.pl

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars Zostań pierwszą osobą, która oceni ten wpis!
Loading...

TAGI: ,

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

5
Dodaj komentarz

Chcesz skomentować? Zaloguj się!
  Subskrybuj  
najnowszy najstarszy
Powiadom o
Fenix
Użytkownik
Fenix

Świat bez granic , człowiek obywatelem świata . Ludzie mieszkańcami planety Ziemia.
Nie dzieli wyznanie, religia, nie dzielą granice krajów , nie dzielą elity, politycy ,nie dzieli kolor skóry , nie dzieli płeć, i nie dzieli wykształcenie , status społeczny . Każdy wybiera swoje własne miejsce na Ziemi. Ludzie zwrócimy sobie człowieczeństwo, Ja, w swoim imieniu, tym wolność.

Fenix
Użytkownik
Fenix

Za co chcesz ich karać? Gdzie nie ma wolności dla ludzi , tam władza niegodnych ich rządy !

polach
Użytkownik
polach

Bardzo dobrze, tylko pogłębi rozłam w KK:) który i tak się rozpada…i w końcu część diecezji wypowie posłuszeństwo Watykanowi.

donkey
Użytkownik
donkey

Prymas jest idiotą bo nie rozróżnia uchodźcy od imigranta. Szkoda dalej czytać.

Hassasin
Użytkownik
Hassasin

Książe Radziwiłł dla krotochwili dał swoje nazwisko dla swojego żyda/karczmarza (zastanawia mnie Nasz minister zdrowia).
Charakterystyczne dla żydów są też nazwiska ,,super,, polskie jak np: Księżopolski, Koniecpolski albo Polak.
Czy ten niby ,,Nasz,, prymas Polak jest Nasz ?
Czy może jest to zwieńczony sukcesem trockistowski ,,Marsz przez Instytucje,, ?