Protesty wolnościowe w Ottawie w Dniu Kanady

Opublikowano: 02.07.2022 | Kategorie: Polityka, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 666

Tłumy, jakie zgromadziły się w Ottawie w Dzień Kanady, domagały się wolności. Doszło do konfrontacji policji z grupami protestujących, jedna osoba została ukarana grzywną w wysokości ponad tysiąc dolarów za napis kredą na asfalcie „Uwolnić Tamarę Lich”.

Policja utworzyła wiele obszarów skanowania, aby sprawdzać ludzi wchodzących w okolice Parliament Hill, gdzie odbywał się wiec protestujących przeciwko nakazom rządu federalnego dotyczącego szczepień przeciwko COVID-19. Jednak ze względu na opóźnienia spowodowane kontrolą, organizatorzy wiecu postanowili przenieść sprzęt na imprezę bliżej ogrodzenia, gdzie po drugiej stronie czekało wielu protestujących. Policja próbowała to powstrzymać i doszło do krótkiej konfrontacji. Konflikt został szybko rozwiązany, a organizatorom pozwolono przenieść swoje głośniki i sprzęt bliżej ogrodzenia.

Dzień wcześniej duży tłum zebrał się w War Memorial, by powitać weterana wojskowego Jamesa Toppa w jego ostatecznym miejscu docelowym, po tym, jak zakończył swoją czteromiesięczną pieszą podróż z centrum Vancouver, aby zaprotestować przeciwko polaryzacji kraju przez środki antypandemiczne.

Policja aresztowała cztery osoby po konfrontacji z protestującymi 30 czerwca. Ottawa By-law and Regulatory Services poinformowało rano 1 lipca, że od 29 czerwca funkcjonariusze wydali 275 mandatów parkingowych i odholowali 72 pojazdy w obszarach wyznaczonych jako „strefy kontroli pojazdów” na potrzeby Dnia Kanady.

Oficjalne obchody zostały przeniesione z Parliament Hill do pobliskiego parku LeBreton Flats i Place des Festivals Zibi po drugiej stronie rzeki Ottawa w Gatineau, Que. Duża liczba policji była obecna w całym centrum Ottawy.

Autorstwo: Andrzej Kumor
Źródło: Goniec.net

5

TAGI: ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

1 wypowiedź

  1. andi170 02.07.2022 16:57

    Canada to kraj rządzony przez FASZYSTÓW NA CZELE Z TRADEU,to dyktatura!!!!!

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.