Protesty przeciwko wydatkom na mundial

Opublikowano: 17.06.2013 | Kategorie: Polityka, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 694

Równocześnie z początkiem rozgrywek Pucharu Konfederacji w piłce nożnej w Brazylii doszło do protestów. Ich uczestnicy są oburzeni wielkością budżetu wydanego przez władze kraju na organizację Mistrzostw Świata w 2014 roku.

Około 1000 protestujących zorganizowało akcję w pobliżu stadionu narodowego przed meczem Brazylii z Japonią. Trzymali oni w rękach transparenty: „Nie potrzebujemy mistrzostw świata” oraz „Potrzebujemy pieniędzy na szpitale i edukację”.

Kiedy demonstranci ruszyli w kierunku głównego wejścia na stadion, policja użyła gazu łzawiącego. Zatrzymanych zostało 15 osób.

Autor: Waldemar Chamala
Źródło: Lewica


TAGI: , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.