Protesty przeciwko poborowi żydów do CaHaL

Opublikowano: 11.03.2014 | Kategorie: Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 663

Przedwczoraj w Nowym Jorku odbyła się demonstracja przeciwko poborowi do Sił Obronnych Izraela ultraortodoksyjnych Żydów. W demonstracji udział wzięło ponad 50 tys. osób.

Podczas akcji protestujący modlili się, mężczyźni i kobiety protestowali osobno.

Projekt ustawy, zgodnie z którym ultraortodoksyjni izraelscy Żydzi będą musieli służyć w wojsku razem ze wszystkimi, zostanie rozpatrzony przez Kneset w marcu. W przypadku zatwierdzenia ustawa wejdzie w życie w 2017 roku.

Wielotysięczna akcja protestacyjna przeciwko projektowi ustawy odbyła się w Jerozolimie w ubiegłą niedzielę.

Źródło: Głos Rosji


TAGI: , , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

1 wypowiedź

  1. agama 11.03.2014 20:57

    co to jest “ultraortodoksyjny”? Już sama ortodoksja to nie przegięcie?

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.