Protesty przeciwko małżeństwom homoseksualnym

Opublikowano: 27.05.2013 | Kategorie: Seks i płeć, Społeczeństwo, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 311

W niedzielę ponad milion osób wyszło na ulice Paryża, żeby zaprotestować przeciwko przyjętej we Francji ustawie o małżeństwach homoseksualnych – czytamy w oświadczeniu organizatorów akcji – ruchu “Manifestacja dla każdego”. Wcześniej policja podała znacznie skromniejszą cyfrę – 150 000 osób. Francja została dziewiątym krajem, w którym zalegalizowano małżeństwa homoseksualne. Pierwszy gejowski ślub odbędzie się 29 maja w Montpellier na południu kraju.

Równocześnie dziesiątki tysięcy chrześcijan ewangelicznych wzięło udział w corocznym “Marszu w imię Jezusa” w Rio de Janeiro. Protestowali oni przeciwko przyjętej niedawno ustawie, legalizującej małżeństwa homoseksualne. Według danych policji, na akcji zebrało się co najmniej 100 tysięcy ludzi. Pochód zakończył się kazaniami, wspólną modlitwą i koncertem gospelowym. W uroczystości wziął udział burmistrz Rio de Janeiro Eduardo Paes wraz z innymi znanymi brazylijskimi politykami. Brazylia jest państwem o największej liczbie katolików na świecie, jednocześnie w kraju stale rośnie liczba osób identyfikujących z ewangelikami.

Źródło: Głos Rosji


TAGI: , , , , , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.