Protest wściekłych pasażerów

Opublikowano: 22.06.2013 | Kategorie: Gospodarka, Publicystyka

Liczba wyświetleń: 522

Około 150 osób zgromadził wczorajszy protest przeciwko podwyżkom cen biletów komunikacji miejskiej. Po wiecu przed jedną ze stacji metra zebrani poszli na obrady rady miasta, gdzie złożyli ponad 16 tysięcy podpisów zebranych pod obywatelskim projektem uchwały znoszącej podwyżki cen biletów komunikacji miejskiej i przywracającej wysokość opłat z roku 2012.

Uczestnicy protestu weszli na salę z okrzykami „Dość podwyżek cen biletów ZTM!”. Domagali się od radnych natychmiastowego wprowadzenia obywatelskiego projektu uchwały pod obrady i dyskusji nad nim. Jak powiedział jeden z protestujących radni PO nie raz już przesuwali dyskusje nad niewygodnymi dla nich kwestiami na późne godziny nocne, do punktu wolne wnioski.

Przewodnicząca rady Ewa Malinowska-Grupińska początkowo nie chciała zgodzić się na zmianę porządku obrad. W związku z przebywaniem demonstrantów na Sali zarządziła przerwę. Po przerwie radni zgodzili się na udzielenie głosu przedstawicielom inicjatywy uchwałodawczej. O konieczności obniżenia cen biletów mówiła Agnieszka Grzybek, która przypomniało, że wielu najsłabiej zarabiających warszawiaków nie stać już na bilety. Joanna Erbel mówiła o tym, że inicjatywa uchwałodawcza uzyskała znaczne poparcie mieszkańców miasta, a podpisów byłoby jeszcze więcej, gdyby mogli je składać mieszkańcy miejscowości podwarszawskich, którzy też korzystają z komunikacji miejskiej. Filip Ilkowski powiedział, że władze miasta tworzą podział na dwie Warszawy – miasto dla bogaczy których stać na taksówki i luksusowe samochody oraz dla całej reszty mieszkańców, która jest dyskryminowana. Ostrzegł, że może to prowadzić do wydarzeń takich jak w Brazylii, gdzie ludzie gwałtownie protestowali przeciwko podwyżkom.

W momencie, gdy na Sali obrad pojawili się demonstranci radni ściągnęli do ochrony większe siły straży miejskiej. Próbowała ona nie wpuścić na salę części ludzi. Okazało się również, że przed Pałacem Kultury i Nauki, w którym obraduje rada, pojawili się policjanci w cywilu, a w pogotowiu były również dodatkowe siły prewencji.

Radni prawdopodobnie zajmą się społecznym projektem uchwały na posiedzeniu 11 lipca.

Autor: Piotr Ciszewski
Zdjęcie: J.E.
Źródło: Lewica


TAGI: , , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

2 komentarze

 1. Outlaw 22.06.2013 12:34

  Najpierw Brazylia
  Teraz Stolyca
  a wszystko to wina
  SUPERKSIĘŻYCA
  🙂
  Kończy sie POgodne spojrzenie na rzeczywistość… oj kończy.

 2. obecny 22.06.2013 22:44

  Czyżby lokomotywa ruszyła?

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.