Protest rolników na ulicach Gdańska

Opublikowano: 16.02.2013 | Kategorie: Gospodarka, Wiadomości z kraju

Liczba wyświetleń: 644

Rolnicy kontynuują protest przeciw nieprawidłowej sprzedaży ziemi przez Agencję Nieruchomości Rolnych. Wczoraj z Olszynki do centrum Gdańska przeszła pikieta rolników, którzy sprzeciwiają się wykupowi ziem polskich przez obcokrajowców. W proteście wzięło udział 14 ciągników.

Oflagowane ciągniki rolnicze i samochody przejechały pod Urzędem Wojewódzkim około godziny 14. Pikietujących, zmechanizowanych wspierali pikietujący piesi, w tym klubowicze Klubów „Gazety Polskiej”. Kolumna pojazdów udała się pod Pomnik Poległych Stoczniowców, gdzie protestujący złożyli wiązankę kwiatów.

Jak poinformowali portal Niezależna.pl zmotoryzowani uczestnicy pikiety, policja przeprowadziła szczegółową kontrolę już na przedmieściach Gdańska, czego rezultatem były kary i wykluczenie z pikiety części pojazdów rolniczych.

Zdaniem rolników sprzedaż prowadzona przez ANR nie poprawia struktury gospodarstw, a ziemia trafia do osób reprezentujących duże podmioty, które są powiązane z kapitałem zagranicznym. Rolnicy indywidualni – jak przekonują protestujący – nie są w stanie z nimi konkurować.

Autorzy: Marek Nowicki, ll
Źródło: Niezależna.pl


TAGI: , , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

1 wypowiedź

  1. voltan91 16.02.2013 17:47

    Rządzący zapewne nie zauważyli żadnego protestu. Zwłaszcza, że na tych ziemiach trochę zarobią.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.