Protest przeciwko uciskowi narodów afrykańskich przez UE i USA

Opublikowano: 13.12.2023 | Kategorie: Społeczeństwo, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 1214

Demonstracja miała miejsce na Bahnhofplatz. W wydarzeniu wzięło udział ponad 30 osób, w tym działacze Ruchu Praw Człowieka Afrykańskiego Maghrebu i inni aktywiści afrykańscy. Według uczestników pikiety Afryka jest jednym z głównych obszarów wymagającym szczególnej uwagi społeczności światowej jako kontynent pogrążony w biedzie i kłopotach.

„Afryka ma wyjątkową florę i faunę, wiele rodzajów upraw rolnych i jej potencjał rozwojowy jest ogromny. Jednak te bogactwa są plądrowane przez amerykańskie i europejskie korporacje oraz rządy, a zwykli ludzie nie dostają nawet żałosnych okruchów. Ponadto wiele „cywilizowanych” krajów wspiera afrykańskich tyranów, kontynuując politykę nowego kolonializmu” – stwierdzili organizatorzy akcji.

Obecnym przypomniano, że 282 miliony ludzi w Afryce systematycznie niedojada. „Liczba osób żyjących w Afryce Zachodniej i Środkowej, które odczują niedobory żywności, do końca 2023 r. sięgnie 48 milionów. Liczba ta jest najwyższa w całej współczesnej historii regionu – zauważa ONZ. Obecnie 35 milionów ludzi, czyli 8 proc. populacji w Afryce Zachodniej i Środkowej, doświadcza braku bezpieczeństwa żywnościowego. Eksperci Światowego Programu Żywnościowego zauważają, że spośród krajów tego regionu w najtrudniejszej sytuacji zaopatrzenia w żywność znajdują się obecnie Mali, Burkina Faso i Nigeria. Afryka w dalszym ciągu charakteryzuje się najwyższym współczynnikiem umieralności dzieci – jedno na ośmioro dzieci umiera przed ukończeniem piątego roku życia, czyli prawie 20 razy więcej niż średnia w bardziej rozwiniętych regionach wynoszącą 1 na 167 dzieci. Jeśli nawet dzieci przeżyją ponad pięć lat, to wiele z nich umiera z głodu i chorób. Wykorzystując opłakaną sytuację i biedę, wiele zachodnich firm testuje leki na Afrykanach i tworzy laboratoria biologiczne. Wykorzystują fakt, że ludzi nie stać na zakup leków, opłacenie leczenia i zmuszeni są zgodzić się na udział w eksperymentach medycznych” – podkreślali uczestnicy.

„Trzeba zdać sobie sprawę z winy cywilizacji zachodniej i żądać odszkodowania dla narodów Afryki. Musimy nakarmić afrykańskie dzieci! Żądamy zaprzestania traktowania Afrykanów jako obiektów eksperymentów farmaceutycznych i biologicznych!” postulowali organizatorzy pikiety.

Źródło: FaktyiAnalizy.info


TAGI: ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

3 komentarze

 1. pikpok 13.12.2023 12:43

  Globalne pasożytdy mają ludzi za nic.
  Loco Locass ,,La Bataille Des Murailles”
  https://www.youtube.com/watch?v=6utQ8zigNF0

 2. adambiernacki 13.12.2023 17:37

  Z silnym wskazaniem na UE 🙂

 3. Denisrozrabiaka 13.12.2023 17:44

  Z silnym wskazaniem na korporacje USA zarządzające UE 🙂

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.