Protest przeciwko małżeństwom jednopłciowym

Opublikowano: 26.09.2016 | Kategorie: Społeczeństwo, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 601

Dziesiątki tysięcy Meksykanów wyszły na ulice, by protestować przeciwko rządowym planom zalegalizowania małżeństw jednopłciowych – informuje agencja Associated Press.

Organizatorzy akcji z ugrupowania „Państwowy front za rodzinę” ogłosili, że chcą bronić wartości rodzinnych i instytucji małżeństwa. Według ich słów w stolicy na ulice wyszło 215 tysięcy ludzi.

Demonstranci ubrali się w odzież białego koloru i przeszli głównymi ulicami miasta, niosąc białe balony i plakaty wzywające do chronienia tradycyjnych rodzinnych wartości — informuje agencja.

​Po drugiej stronie kordonu policyjnego na placu przy Kolumnie Niezależności pojawiło się kilkaset obrońców społeczności LGBT.

Do zamieszek pomiędzy grupami nie doszło.

Według danych Associated Press inicjatywę zalegalizowania małżeństw jednopłciowych popiera prezydent kraju Enrique Peña Nieto.

Źródło: pl.SputnikNews.com


TAGI: , , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.