Protest przeciwko indoktrynacji dzieci w Ottawie

Opublikowano: 10.06.2023 | Kategorie: Edukacja, Seks i płeć, Społeczeństwo, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 1400

Dziesiątki demonstrantów zebrało się w piątek w pobliżu dwóch szkół na zachodnim krańcu Ottawy, aby protestować przeciwko „ideologii genderyzmu”. Policja w Ottawie zamknęła Broadview Avenue, pomiędzy Carling i Tillbury Avenue, z powodu protestu oraz kontrdemonstracji. Policjanci rozdzielili obie grupy na Broadview Avenue i podczas demonstracji zatrzymali pięć osób.

Rada Szkolna Okręgu Ottawa Carleton poprosiła protestujących i kontrmanifestantów o wyjściu protestów ze szkół, mówiąc: „Szkoły służą do nauki i nie powinny być celem protestów politycznych”.

Kilka dni wcześniej kuratorzy rady szkolnej w Ottawie wysłali wiadomość e-mail do wszystkich pracowników, w której napisali, że powinni rozpocząć następny rok szkolny, używając nowych zbiorczych zaimków w odniesieniu do wszystkich uczniów, dopóki ci nie podadzą swoich preferowanych zaimków. Stwierdzono również, że nauczanie na temat tożsamości LGBTQ powinno być osadzone w „ogólnym środowisku uczenia się” i nie jest przedmiotem wyboru. „Intencją [e-maila] było zasugerowanie pewnych działań, które można podjąć podczas Miesiąca Dumy i poza nim, aby promować integrację i przynależność w naszych szkołach” — powiedział rzecznik rady szkolnej okręgu Ottawa-Carleton, Darcy Knoll, w e-mailu do „The Epoch Times”. Czerwiec to miesiąc dumy, a e-mail został wysłany 31 maja.

Matka z Ottawy, której syn niedawno opuścił OCDSB, powiedziała, że „Tak naprawdę nie chodzi o różnorodność i integrację, w przeciwnym razie zamiast bardzo radykalnego podejścia do sprzeciwiania się każdemu, kto wyraża wątpliwości, mogłyby się odbyć prawdziwe dyskusje”.

E-mail zawierał wskazówki dla personelu, że tożsamości LGBTQ powinny być osadzone w zasobach klasowych, w różnych przedmiotach programowych i „ogólnym środowisku edukacyjnym, od przedszkola do klasy 12”.

Ministerstwo Edukacji zapewniło rodzicom z Ontario opcję rezygnacji z zajęć edukacji seksualnej po tym, jak wiele osób wyraziło obawy dotyczące tego, w jaki sposób i w jakim wieku dzieci są nauczane na różne tematy związane z seksualnością i płcią.

Na przykład Rada Szkolna Okręgu Thames Valley w Londynie, Ontario, zawarła porozumienie ze społecznością muzułmańską, aby zezwolić na zwolnienie ze względu na wyznanie z wydarzeń i nauczania, które odnoszą się do seksualności i płci. Wielu chrześcijan również wyraziło zaniepokojenie.

E-mail wysłany do personelu w Ottawie mówi jednak, że „Nauka 2SLGBTQ+ powinna być oferowana społeczności szkolnej bez możliwości rezygnacji. Niezbędne jest zrozumienie, że prawa człowieka nie podlegają dyskusji ani selektywnemu uczestnictwu” – napisano.

Kuratorium odnotowało wysoki poziom nieobecności w niektórych swoich szkołach 1 czerwca, pierwszego dnia Miesiąca Dumy. Dwie szkoły należące do zarządu miały absencje powyżej 60 procent, a dziewięć innych miało absencje powyżej 40 procent.

Tymczasem indoktrynacja dzieci w Kanadzie jest realizowana także w państwowej telewizji CBC. W programach „tłumaczy się” dzieciom walkę z klimatem oraz ideologię gender i inne przedsięwzięcia ideologiczne obecnego rządu federalnego.

Autorstwo: Andrzej Kumor
Źródło: Goniec.net


TAGI: , , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.