Protest przeciwko CETA i TTIP w Warszawie

Opublikowano: 16.10.2016 | Kategorie: Gospodarka, Polityka, Prawo, Wiadomości z kraju

Liczba wyświetleń: 811

Według organizatorów wzięło w nim udział 5-6 tysięcy ludzi, stołeczna policja ocenia zaś liczbę protestujących na 700 osób. Nie tylko liczby mają znaczenie, ale też to, że wśród demonstrujących spotkali się reprezentanci diametralnie różnych ugrupowań.

Organizatorem była Akcja Demokracja, popierana przez Federację Związków Zawodowych, a także Partia Razem, Kukiz ’15, SLD, OPZZ, RIOR i inne. Tłum zebrał się pod Ministerstwem Rolnictwa, by po wysłuchaniu wystąpień niektórych liderów ugrupowań uczestniczących, przejść pod Kancelarię Rady Ministrów.

Związkowcy domagali się otwartego dialogu ze społeczeństwem oraz uwzględnienia przedstawionych postulatów. Przedstawiciel Razem zwracał uwagę, że rząd nie mówi prawdy w sprawie istoty działania trybunałów arbitrażowych, które nie mają nic wspólnego z niezawisłym sądownictwem, a reprezentują wielki kapitał. Inni mówcy przestrzegali przed trudnościami, jakie czekają polskie rolnictwo, kiedy rodzimy rynek zostanie otarty dla produktów rolnictwa pełnego GMO i zabronionych w Polsce chemikaliów, zaś ekologiczne do tej pory polskie produkty zostaną wyparte przez kanadyjskie, tanie, ale gorszej jakości.

Aby CETA została przyjęta przez Sejm, musi za nią zagłosować 2/3 posłów z co najmniej połowy. Dotychczasowa jednomyślność niemal wszystkich partii parlamentarnych wskazuje jednak, że polski parlament przyjmie tę groźną dla obywateli umowę, nie zwracając na protesty, takie jak wczorajszy.

Według czytelnika “Wolnych Mediów”, alternatywny protest prawicowy przeciwko CETA w Warszawie zgromadził od 200 do 300 osób. Dzisiaj odbędą się protesty w Poznaniu i Białymstoku.

Autorstwo: MW
Źródło: Strajk.eu
Ostatni akapit: WolneMedia.net


TAGI: ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

7 komentarzy

 1. coldfire91 16.10.2016 11:49

  Słychać głosy , że głosowanie nt. sposobu ratyfikacji CETA de facto otworzyło drogę dla tej umowy w Polsce i ma ona obowiązywać ” do czasu jej odwołania na okres próbny”.

  Czyli już pozamiatane ?

  Polecam relacje z Sumienia Narodu
  https://www.youtube.com/watch?v=gwzdDTJGU7w

 2. Youpidou 16.10.2016 12:31

  choć praktycznie nie oglądam telewizji to przyznam się, że obejrzałem w TV krótkie relacje na temat tego protestu. Stwierdzam, że to kolejna promocja polityków, którzy się z CETA nie zgadzają i na protest przyszło i co najdziwniejsze dano im pozwolenie na wygłoszenie mowy (jeden z nich wspominał, że to łamanie demokracji, inny był powiązany z Solidarnością, czy też partii SLD, która nie zrobiła nic ciekawego dla Polski). To jasna kpina, by pozwolono “politykom” wchodzenie na mównicę, by mówili w imieniu protestujących, natomiast innych ugrupowań/stowarzyszeń przeciwników umowy CETA – brak. Jeśli taka sytuacja miała miejsce w TV – niech ktoś mnie poprawi.

  Przedstawiciel z Lewiatanu, nie widział nic przeciwko CETA, i widział same superlatywy.

  http://biznestuba.pl/featured/lewiatan-ceta-przyniesie-korzysci-polskim-firmom/

  Do dziś mam migawki w oczach tychże “polityków”, jakby mi wmówili, aby im zaufał, tylko dlatego bo są przeciwnikami CETA – bo bronią demokracji. Jak i pana z Lewiatanu, który głosił, że Polska nie ucierpi, a jej gospodarka pójdzie w górę. Niesamowite zjawisko manipulacji działające na naszą podświadomość.

 3. kozik 16.10.2016 17:29

  W Kielcach bida z nędzą. Meteopatrioci nie dopisali-na proteście było ok. 20-30 osób (nie licząc policji i dziennikarzy).
  Chceta żreć GuMnO, to śpijta dalej.

 4. wtem 16.10.2016 20:18

  A ja byłem w Wawie i niestety Youpidou ma rację. Politykierstwo, sztuczki socjotechniczne i próba upieczenia czegoś dla siebie (dużo jadu i nienawiści, zero merytoryki). Smutne, będziemy fpirdalać gmo i chemię, a drugie dno tego, to że gdybym nie był w pracy, to bym się dowiedział o tym po fakcie, albo dzień wcześniej, czyli po fakcie.

 5. adambiernacki 17.10.2016 09:47

  “Oj panie takie czasy no co zrobim nic nie zrobim trzeba robić swoje w końcu bedo lepsze czasy” koniec cytatu. Wiem jak to będzie i jak się skończy. Żałuję, że nie wziąłem niebieskiej pigułki i nie jestem w Matrixie.

 6. agama 17.10.2016 12:02
 7. NeloAngelo 17.10.2016 17:23

  W Białymstoku po przez słabą organizację przyszło tylko kilka osób. Co do głównego marszu to niestety, ale farbowanych lisów nie brakuje.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.