Protest Konwoju Wolności był legalny

Opublikowano: 12.04.2022 | Kategorie: Polityka, Prawo, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 1336

Kanadyjski rząd podeptał podstawowe prawa człowieka swoimi ograniczeniami związanymi z COVID, a następnie przesadnie zareagował wobec Konwoju Wolności i musi teraz odpowiedzieć na liczne pozwy, w tym jeden od byłego premiera prowincji — mówi szanowany prawnik konstytucyjny.

Przemawiając 25 marca na kanale „YouTube” prawnika Vivy Frei z Montrealu, Keith Wilson zauważył, że oskarżenia o intrygę przeciwko jego klientce i liderce konwoju, Tamarze Lich, nie odniosą skutku. „Ona doradzała kierowcom, co mają robić, aby dostosować się do żądań policji, a nie namawiała do blokowania pasów dla karetek” – dodał.

Wilson reprezentuje również byłego premiera Nowej Fundlandii Briana Peckforda, który pozwał rząd federalny za złamanie konstytucji poprzez uniemożliwienie niezaszczepionym osobom opuszczania kraju i podróżowania samolotem pociągiem lub promem. „Oczywiście będziemy w stanie ustalić naruszenia Karty” – powiedział Wilson, dodając, że rząd ogranicza mobilność, bezpieczeństwo tych osób,a także nastaje na wolność sumienia.

Wilson dodał, że jest bardzo zaniepokojony kierunkiem w jakim zmierza Kanada – „Jestem bardzo zaniepokojony deptaniem wolności obywatelskich i utratą praw konstytucyjnych oraz przesadną reakcją na COVID. Jestem bardzo zaniepokojony przyszłością moich dzieci, głęboko, głęboko zaniepokojony i zainspirowało mnie to, co robią kierowcy ciężarówek”.

Wilson wyjaśnił również, że protest w konwoju na rzecz wolności nie był w żadnym momencie nielegalny, mimo że premier Trudeau nazwał go nielegalnym, a media głównego nurtu to powtórzyły.

W rzeczywistości sędzia Sądu Najwyższego Ontario stanął po stronie konwoju. Po ogłoszeniu nakazu przeciwko trąbieniu, sąd stwierdził również, że „pod warunkiem przestrzegania warunków tego nakazu, oskarżeni i inne osoby mogą uczestniczyć w pokojowym, zgodnym z prawem i bezpiecznym proteście”.

Podczas gdy policja w Ottawie ogłaszała, że podczas protestu konwoju na rzecz wolności dokonała kilku aresztowań, nigdy nie wspomniała, że wiele tych incydentów było na wezwanie kierowców ciężarówek z powodu przecinania opon i innych aktów wandalizmu wobec ciężarówek.. Policja negocjowała również z kierowcami ciężarówek, które ulice będą mogli blokować podczas protestu, a następnie policja zablokowała Laurier Avenue, aby uniemożliwić ruch w kierunku wschód-zachód, mimo że na tej ulicy nie było ani jednej ciężarówki czy pojazdu protestacyjnego.

Powód, dla którego prokurator generalny zamroził konta bankowe, był oparty na oświadczeniu złożonym pod przysięgą przez funkcjonariusza policji, który oparł swoje zeznania na tym, co przeczytał w wiadomościach, powiedział Wilson, dodając, że sądy nie polegają na pogłoskach osób trzecich. „To śmieszne. Cały czas napotykaliśmy ten problem obiegu zamkniętego, kiedy media coś mówiły, policja potem powoływała się na te doniesienia, a potem media podawały, że policja to potwierdziła”.

Wilson wskazał, że Barry MacKillop, zastępca dyrektora FINTRAC, federalnej organizacji zajmującej się walka z finansowanie terroryzmu i praniem brudnych pieniędzy, powiedział komisji finansów Gmin, że w przypadku konwoju nie wykryto żadnej nielegalnej działalności.

MacKillop stwierdził: „Ludzie na całym świecie, mieli dość COVID i po prostu chcieli wesprzeć sprawę. To były ich własne pieniądze”.

Zdaniem Wilsona nic, co usprawiedliwiało zastosowanie federalnej ustawy o stanie wyjątkowym. „To był odwet ze strony autorytarnego, rozdrażnionego dziecięcego premiera”.

Autorstwo: Andrzej Kumor
Na podstawie: „Farmers Forum”
Źródło: Goniec.net


TAGI: ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

1 wypowiedź

  1. Piron 13.04.2022 11:00

    Trudeau to kolejny wychowanek K.Szwaba, który jest marionetką osób znacznie wyżej postawionych. Moim zdaniem usuwanie tych ludzi ze swoich stanowisk na niewiele się zda, ponieważ elity mają w zanadrzu tysiące im podobnych “najemników” którzy za odpowiednie pieniądze posuną się do bardziej antyludzkich czynów. Myślę że aby uzyskać odpowiedni efekt należy wpierw “usunąć graczy a nie figury na szachownicy”. Większość społeczeństwa jest w ten czy inny sposób medialnie sterowana, dlatego nie potrafi na to spojrzeć z odpowiedniej perspektywy, ich ocena rzeczywistości sprowadza się tylko i wyłącznie do walki między sobą oraz “obrzucania błotem” Putinów, Bidenów, Xi Pingów, Macronów lub innych mało znaczących osób. Tymczasem prawdziwi władcy (władca) z dala od wścibskich oczu spokojnie próbują realizować swoje plany.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.