Protest Indian w Caledon

Opublikowano: 24.10.2020 | Kategorie: Polityka, Społeczeństwo, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 2451

Droga nr 6 w Caledon w Kanadzie pozostawała zablokowana w piątek po południu po tym, jak w nocy wzrosło napięcie w konflikcie z miejscowymi Indianami.

Demonstranci starli się z policją po tym, jak sędzia wydał nakaz grupie, w dużej mierze składającej się z członków Six Nations of the Grand River, opuszczenie terenu budowanego osiedla mieszkaniowego McKenzie Meadows. OPP aresztowała 29 osób w związku z protestem, a setki osób protestowało w Toronto w solidarności z obrońcami praw Six Nations of the Grand River, policja użyła gumowych kul i taserów.

W nocy na drodze nr 6 przewrócono autobus blokując miejsce planowanej inwestycji. W nocy palono również opony i drewniane palety. Mieszkańcy okolicy powiedzieli CTV, że wieczorem okolica został pozbawiona prądu po spaleniu słupa energetycznego.

Premier Doug Ford potępił przemoc ze strony protestujących. „To niedopuszczalne i nie będziemy tego tolerować, to bardzo, bardzo proste” – powiedział.

Źródło: Goniec.net


TAGI: ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.