Protest głodowy przeciwko fałszerstwom

Opublikowano: 21.03.2012 | Kategorie: Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 356

ROSJA. Grupa mieszkańców Astrachania prowadzi od kilku dni bezterminową głodówkę w proteście przeciwko fałszerstwom podczas niedawnych wyborów mera tego miasta.

Według oficjalnych danych 4 marca wybory wygrał kandydat Jednej Rosji Siergiej Stolarow, pokonując Olega Szeina z centrolewicowej Sprawiedliwej Rosji.

Szein zgłosił oficjalną skargę do miejscowej komisji wyborczej z kompletem dokumentów potwierdzających rażące fałszerstwa, jednak przewodniczący komisji odmówił ich przyjęcia. W odpowiedzi na to Szein rozpoczął 15 marca głodówkę protestacyjną. Zamierza ją prowadzić do czasu aż w sprawie wypowiedzą się najwyższe władze państwowe. Dołączyło do niego już 19 mieszkańców Astrachania.

Protest poparły miejscowe oddziały Sprawiedliwej Rosji i Komunistycznej Partii Federacji Rosyjskiej.

Opracowanie: Waldemar Chamala
Źródło: Lewica


TAGI: , , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

1 wypowiedź

  1. Stanlley 21.03.2012 15:23

    Akurat władza się przejmie, dla elyt to dobrze – mniej zjedzą. Przejęli by się gdyby informacja o tym rozeszła się – np gazety by zaczęły pisać o tym. Tyle że media piszą co im ….. powie.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.