Protest ekologów przeciw pomnikowi i muzeum Holocaustu

Opublikowano: 07.05.2019 | Kategorie: Ekologia i przyroda, Kultura i sport, Polityka, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 230

Premier Theresa May udzieliła silnego poparcia projektowi budowy pomnika oraz muzeum poświęconych pamięci ofiarom Holocaustu niedaleko budynków brytyjskiego parlamentu. Wobec tych planów protestują… ekolodzy oraz specjaliści od przestrzeni miejskiej.

Pomysł stworzenia nowoczesnego centrum edukacji dotyczącego zagłady Żydów podczas II Wojny Światowej spotkał się z powszechnym poparciem politycznym. Ideę popiera nie tylko stojąca na czele brytyjskiego rządu Theresa May, ale również wszyscy żyjący byli premierzy Wielkiej Brytanii. Pomnik oraz muzeum miałyby stanąć niedaleko budynków należących do parlamentu, w samym sercu Londynu, w Victoria Tower Gardens nad Tamizą. I właśnie w związku z tą lokalizacją aktywiści sprzeciwiający się temu projektowi ruszyli z akcją “Save Victoria Tower Gardens”.

O co chodzi? Otóż przeciwko projektowi budowy pomniku i muzeum protestują zarówno aktywiści ekologiczni, jak i specjaliści od przestrzeni miejskiej. W akcja zaangażowali się przedstawiciele International Council on Monuments and Sites (ICOMOS), pozarządowej instytucji zajmującej się zachowaniem architektonicznego dziedzictwa kulturowego, która między innymi doradza UNESCO.

Projekt muzeum ma mieć gigantyczny wpływ zarówno na lokalną przyrodę (zostanie wyciętych wiele drzew i spora część parku zostanie przeznaczona pod budowę), jak i krajobraz jednego z najbardziej urokliwych miejsc w brytyjskiej stolicy.

Ich protesty nie zmieniły jednak zdania szefowej rządu. “Budując National Holocaust Memorial and Education Centre obok naszego parlamentu składamy uroczystą obietnicę, że Wielka Brytania nigdy nie zapomni tego, co wydarzyło się podczas Holokaustu” – komentowała Theresa May podczas ceremonii z okazji dorocznej nagrody British Heroes of the Holocaust. Wtórowali jej poprzedni premierzy UK David Cameron, Tony Blair i John Major.

Źródło: PolishExpress.co.uk

1 gwiazdka2 gwiazdki3 gwiazdki4 gwiazdki5 gwiazdek (Liczba ocen: 1 , średnia ocena wartości wpisu: 5,00 na 5 możliwych)
Loading...

TAGI: , , , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.