Protest 25 tysięcy osób przeciwko TTIP

Opublikowano: 25.04.2016 | Kategorie: Gospodarka, Prawo, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 1237

Około 25 tysięcy przeciwników porozumienia o wolnym handlu między Unią Europejską a Stanami Zjednoczonymi (TTIP) uczestniczyło w sobotę w demonstracji w Hanowerze w przededniu wizyty amerykańskiego prezydenta Baracka Obamy – poinformował „Spiegel”, powołując się na źródła policyjne.

Transatlantyckie porozumienie handlowo-inwestycyjne (TTIP) będzie jednym z tematów poniedziałkowego spotkania prezydenta Stanów Zjednoczonych Baracka Obamy z europejskimi przywódcami w Hanowerze. W rozmowach będą uczestniczyć kanclerz Niemiec Angela Merkel, prezydent Francji François Hollande, premier Wielkiej Brytanii David Cameron i szef włoskiego rządu Matteo Renzi.

Protestujący nieśli m.in. transparenty z hasłem „TTIP go home”. Według organizatorów, w demonstracji uczestniczyło około 50 tysięcy ludzi.

Od lipca 2013 roku Unia Europejska negocjuje porozumienie handlowo-inwestycyjne ze Stanami Zjednoczonymi. Chodzi o stworzenie największej na świecie strefy wolnego handlu z 820-milonowym rynkiem konsumenckim. Oprócz UE i USA, projekt obejmie Kanadę, Meksyk, Szwajcarię, Lichtenstein, Norwegię, Islandię oraz kraje kandydujące do Wspólnoty.

Źródło: pl.SputnikNews.com


TAGI: , , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

1 wypowiedź

  1. dagome12345 26.04.2016 09:16

    Zrobiłem sobie mały rajd po wiadomościach w TV.
    Wszędzie protestujących zostali pokazani jako takie “śmieszne małpki z np:Greenpeace ” co to skaczą , coś tam mają do zaprezentowania, ale generalnie nie mają pojęcia o wielkim świecie i trzeba ich traktować z pobłażliwością i nielekceważeniem.
    Syndrom “teorii spiskowych” i wyrzucenia w worka kosmopolitów – działa w najlepsze.

    W Tv mówili o kilku tysiącach protestujących 🙂

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.