Proroczy film i opowiadanie Piotra Szulkina

Opublikowano: 19.10.2020 | Kategorie: Kultura i sport, Publicystyka, Społeczeństwo

Liczba wyświetleń: 3619

Na naszych oczach spełnia się wizja Szulkina.

Gdy w roku 1984 Piotr Szulkin opublikował opowiadanie „Wojna światów – następne stulecie”, a następnie na podstawie tego opowiadania nakręcił film – oba przeszły bez echa. Wizja totalitarnego państwa przedstawiona w opowiadaniu i filmie, była tak przerażająca, że nawet obywatelom PRL-u (jak by nie było, państwa totalitarnego) wydawała się ona niewiarygodna. Film zakwalifikowano do kategorii naukowej fantazji i jako taki otrzymał jakieś międzynarodowe nagrody!

Inspirując się książką Herberta Wellsa „Wojna światów” i dziejami słuchowiska radiowego z roku 1938 pod tym samym tytułem, stworzył Szulkin przerażający obraz totalitarnego państwa, przy którym ustrój PRL wydawał się oazą wolności obywatelskich!

Treścią filmu i opowiadania jest wylądowanie Marsjan na Ziemi, już wcześniej spacyfikowanej i sterroryzowanej przez władze. Inwazja Marsjan posłużyła władzom do nasilenia represji i terroru do poziomu trudnego do wyobrażenia, nawet przez obywateli PRL-u którzy przeszli przez piekło stalinizmu.

Państwo według filmu Szulkina opierało się na brutalnej fizycznej przemocy uprawianej przez policję, ogłupiającej propagandzie telewizyjnej, prowokacjach policyjnych, aresztach, torturach, mordowaniu ludzi i innych tego typu „atrakcjach”. Telewizyjna propaganda zachęcała ludzi przez całą dobę do oddawania krwi, którą żywili się Marsjanie, stosując przy tym cały arsenał kłamstw, prowokacji i wyrafinowanej propagandy!

Wizja Szulkina realizuje się w całej swojej grozie obecnie!!! Jeśli zastąpimy inwazję Marsjan- epidemią koronawirusa, zaś obowiązek oddawania krwi- obowiązkiem szczepień, kwarantanny, dystansu, noszenia masek, itp., TO JESTEŚMY W DOMU. W totalitarnym, okrutnym państwie zmierzającym w kierunku hitlerowskiego obozu koncentracyjnego,bądź bolszewickiego gułagu!!

Film i książka Szulkina kończy się w sposób nie dający ludziom żadnej nadziei! Podjęta przez jakiegoś starca próba zamachu na gmach telewizji, okazała się prowokacją służb i dziennikarzy, którzy całą akcję sfilmowali (starzec ginie w eksplozji), by następnie pokazać ją w telewizji jako przykład bohaterstwa człowieka, który zginał by ratować ludzkość przed Marsjanami!

Prorocza wizja Szulkina realizuje się na naszych oczach!

Garstka ludzi którzy nie dali się ogłupić goebbelsowskiej propagandzie mediów, próbuje uświadomić reszcie grozę sytuacji, posiłkując się argumentami nauki, zdrowego rozsądku, popartej autorytetem niezliczonej rzeszy lekarzy i naukowców. Wszystko na próżno (!!!), co zaprowadzi nas wszystkich do obozów koncentracyjnych i dołów śmierci, jak w filmowej wizji Szulkina.

Współcześni ludzie poddani telewizyjnemu praniu mózgów trwającemu dziesiątki lat, poddawani demoralizacji i ogłupianiu przez państwowe systemy edukacji, okazują się być niezdolni do samoobrony przed fizyczną likwidacją! Łudzą się oni nadzieją, że zbrodniczy system ustąpi wskutek demonstracji, apeli i argumentów naukowych. Nawet do głowy nie przyjdzie im pomysł by walczyć o swoje przetrwania metodami jakie stosowali ich przodkowie, którzy walcząc zbrojnie przetrwali!

To się dla nas wszystkich nie może dobrze skończyć, Piotr Szulkin okaże się wielkim wizjonerem, o czym przekona się tylko garstka z nas!

Autorstwo: Anthony Ivanowitz
Źródło: NEon24.pl


TAGI: , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

2 komentarze

 1. realista 19.10.2020 23:13

  wkręcam ten film wszystkim od kilku dekad… :DDD
  cieszy mnie, że ostatnio pojawia się w przestrzeni.
  polecam jeszcze przynajmniej jeden film Szulkina ze Stuhrem “O-bi, o-ba, koniec cywilizacji”.

  “Arka nie istnieje i nigdy nie przybędzie. Nie wierzcie plotkom, gusłom i zabobonom. Wasze dziś i jutro zależy tylko od was samych.”… .. .

 2. janpol 20.10.2020 03:22

  “Arka nie istnieje i nigdy nie przybędzie. Nie wierzcie plotkom, gusłom i zabobonom. Wasze dziś i jutro zależy tylko od was samych.” No właśnie! Z tym się też zgadzam.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.