Propalestyńskie demonstracje w całej Kanadzie

Opublikowano: 16.05.2021 | Kategorie: Polityka, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 1388

W całej Kanadzie odbyły się w sobotę propalestyńskie demonstracje w związku z eskalacją przemocy na Bliskim Wschodzie. Naloty Izraela na Strefę Gazy są coraz bardziej śmiercionośne. Jak już informowaliśmy siły izraelskie zniszczyły wieżowiec, w którym miały siedzibę media, w tym Associated Press i Al Jazeera, Hamas kontynuował tymczasem ostrzał rakietowy Izraela.

W Winnipeg propalestyńscy i proizraelscy demonstranci zostali rozdzieleni przez kilkunastu policjantów. Pomimo napięć między grupami policja z Winnipeg nie dokonała żadnych aresztowań.

Protestujący w Winnipeg złamali prowincjonalne przepisy dotyczące zdrowia publicznego; Zgodnie z obecnymi ograniczeniami zgromadzenia w zewnętrznych miejscach publicznych nie powinny przekraczać pięciu osób.

W Ottawie organizacje reprezentujące społeczność palestyńską miasta zebrały się przed pomnikiem praw człowieka, aby potępić izraelskie ataki na Gazę i inne terytoria palestyńskie. Policja oszacowała, że uczestniczyło w nich kilka tysięcy osób.

W Montrealu tysiące ludzi demonstrowało w centrum miasta pośród ryczących rogów i petard. Uczestnicy skandowali pro-palestyńskie hasła i wzywali rząd Kanady do pomocy Palestyńczykom.

Tłum w Montrealu wezwał również do bojkotu towarów z Izraela i zakończenia okupacji terytoriów palestyńskich. Było też kilka innych małych zgromadzeń, które odbywały się w różnych częściach miasta.

W Halifaksie propalestyńscy demonstranci zorganizowali wiec samochodowy przed Uniwersytetem Świętej Marii. W odpowiedzi na to zgromadzenie i niezwiązane z tym wydarzenie w Cytadeli, policja poinformowała, że wydano 21 mandatów.

W czwartek kanadyjskie grupy społeczności żydowskiej — w tym B’nai Brith Canada, Friends of Simon Wiesenthal Center for Holocaust Studies oraz Center for Israel and Jewish Affairs (CIJA) — opublikowały wspólne oświadczenie popierające Izrael i potępiające ataki rakietowe bojowników w Gazie.

B’nai Brith Canada również wydała w środę oświadczenie wzywające urzędników do „konsekwentnego egzekwowania nakazów zdrowia publicznego” wzywając do nakładania grzywien.

Po pięciu dniach przemocy w Gazie zginęło co najmniej 145 Palestyńczyków — w tym 41 dzieci i 23 kobiety. Po stronie izraelskiej jest ośmiu zabitych, wszyscy oprócz jednego to cywile, w tym 6‑letnie dziecko.

Autorstwo: Andrzej Kumor
Źródło: Goniec.net


TAGI: , , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.