Propalestyńskie aktywistki oblały keczupem pomnik Lorda Balfoura

Opublikowano: 14.11.2022 | Kategorie: Paranauka, Publikacje WM, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 1395

W miesiącu 105 rocznicy tzw. Deklaracji Balfoura – listu wysłanego przez ministra spraw zagranicznych Wielkiej Brytanii lorda Arthura Jamesa Balfoura do Barona Waltera Rothschilda, w którym to brytyjski polityk poparł ustanowienie żydowskiego państwa narodowego na terytorium Palestyny, dwie propalestyńskie aktywistki oblały keczupem pomnik polityka znajdujący się w Lobby Poselskim Izby Gmin brytyjskiego parlamentu w Londynie.

Lord Arthur Balfour 2 listopada 1917 roku wysłał do Barona Rothschilda list o treści: „Drogi Lordzie Rothschild, w imieniu Rządu Jego Królewskiej Mości z przyjemnością przekazuję Panu następującą deklarację sympatii z dążeniami żydowskich syjonistów, jaka została przedstawiona i przyjęta przez Gabinet. Rząd Jego Królewskiej Mości przychylnie zapatruje się na ustanowienie w Palestynie narodowego domu dla narodu żydowskiego i dołoży wszelkich starań, aby umożliwić osiągnięcie tego celu, przy czym jest rzeczą zupełnie zrozumiałą, że nie uczyni on nic, co mogłoby zaszkodzić obywatelskim czy religijnym prawom istniejących w Palestynie społeczności nieżydowskich oraz prawom i statusowi politycznemu, z jakich Żydzi korzystają w każdym innym kraju. Byłbym wdzięczny, gdyby zechciał Pan zapoznać z tą deklaracją Federację Syjonistów. Arthur James Balfour”.

Deklaracja Balfoura była pierwszą deklaracją rządu świata zachodniego na rzecz poparcia ustanowienia w Palestynie żydowskiego państwa narodowego. Jej konsekwencją było utworzenie państwa Izrael oraz wplątanie tamtego regionu w niekończący się konflikt pomiędzy Żydami a Arabami.

Pomnik, o którym mowa, został odsłonięty 9 maja 1962 roku. Przedstawia Brytyjczyka w pozycji wyprostowanej, trzymającego obie ręce na kołnierzu płaszcza. Jest on hołdem dla polityka, który sprawował funkcję ministra spraw zagranicznych oraz premiera Zjednoczonego Królestwa Wielkiej Brytanii i Irlandii.

Do ataku na monument doszło w sobotę 12 listopada 2022 roku tuż przed południem. O godzinie 11:20 policja metropolitalna została poinformowana, że dwie kobiety weszły na terytorium parlamentu a następnie przykleiły się do posągu Balfoura w Lobby Poselskim w Izbie Gmin, oraz oblały go keczupem.

W trakcie dokonywania tego czynu aktywistki wypowiedziały słowa: „Palestyńczycy cierpieli przez 105 lat z powodu tego człowieka. Lord Balfour oddał ich ojczyznę, ale nie była ona jego, aby mógł to zrobić. Brytyjski współudział [w tym] nigdy się nie skończył. Palestine Action jest tutaj, aby upewnić się, że to się skończy. Protestujemy tutaj, w sercu parlamentu. Od tego miejsca aż po fabryki Elbitu [Izraelski producent broni – przyp. aut.], i nie zatrzymamy się, dopóki Nakba [wysiedlenie Palestyńczyków z ich ojcowizny, prześladowanie oraz okupacja ich ziemi przez Izrael – przyp. aut.] się nie skończy. Wolna Palestyna! Wolna Palestyna! Elbit sprzedaje swoją broń jako sprawdzoną w boju. Ich cały model biznesowy jest zbudowany na niszczeniu Palestyny. Produkowana jest tutaj w Wielkiej Brytanii, a następnie jest sprzedawana na całym świecie, by zabijać ludzi. A rząd brytyjski w 1917 roku i każdy rząd od tego czasu czerpie zyski z tych kolonialnych zbrodni. Ten pomnik Lorda Balfoura reprezentuje początek zbrodni brytyjskich w Palestynie”.

Kobiety za dokonanie tego przestępstwa zostały aresztowane i przetransportowane na posterunek policji. Jedna z aktywistek została zwolniona w niedzielę o godzinie 3:30, druga z kolei miała być przetrzymywana do czasu niedzielnego przesłuchania. Za dokonanie tych czynów zostały obciążone karą pieniężną w wysokości 3000 funtów.

Rezydująca w Gazie fundacja „Czyn dla Palestyny” przyjęła z satysfakcją te działania. Podziękowali Palestine Action za „nieustępliwą pracę na rzecz demontażu brytyjskiej współpracy z izraelskim apartheidem”.

Palestine Action (pol. Akcja Palestyńska) to sieć sprzeciwu wobec dostarczania broni władzom izraelskim, za pomocą której dokonuje ona zbrodni na narodzie palestyńskim. Jej najważniejszym obszarem działania jest terytorium Wielkiej Brytanii, gdzie znajdują się fabryki przedsiębiorstw przemysłu obronnego takich jak Elbit, których produkty używane są w trakcie konfliktu Palestyńczyków z Izraelczykami.

Autorstwo: Terminator 2019
Na podstawie: YouTube.com, TheGuardian.com, TimesOfIsrael.com, d3d00swyhr67nd.cloudfront.net, pl.Wikipedia.org, English.AlAraby.co.uk
Źródło: WolneMedia.net


TAGI: , , , , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.