Propagandowe kłamstwo o Polsce zatacza coraz szersze kręgi

Opublikowano: 23.09.2020 | Kategorie: Polityka, Prawo, Seks, Społeczeństwo, Wiadomości z kraju

Liczba wyświetleń: 149

W nocy z niedzieli na poniedziałek kandydat Partii Demokratycznej na prezydenta USA Joe Biden napisał na Twitterze: „Powiem jasno: prawa LGBTQ+ to prawa człowieka – a dla stref wolnych od LGBT nie ma miejsca ani w Unii Europejskiej ani gdziekolwiek na świecie”.


Tabliczki „Strefy wolne od LGBT” rozwieszał w Polsce lewicowy aktywista Bartosz Staszewski

We wtorek amerykańskiemu politykowi odpowiedziała Ambasada RP w Waszyngtonie. „Twierdzenie zawarte w tweecie wiceprezydenta Joe Bidena jest oparte na nieprawdziwych informacjach medialnych. „Strefy wolne od LGBT” nie istnieją w Polsce. Rząd polski jest przywiązany do rządów prawa, równych praw i społecznej inkluzji. Nie ma w naszym społeczeństwie miejsca na dyskryminację” – czytamy na Twitterze ambasady.

Przypomnijmy, że niektóre z polskich samorządów przyjęły Samorządowe Karty Praw Rodziny, które zwolennicy tzw. praw LGBT, w tym liberalne media, uporczywie nazywają „strefami wolnymi od LGBT”.

Co jest dodatkowo „uwiarygadniane” przez prowokację medialną aktywisty LGBT Barta Staszewskiego, który jeździ po Polsce i na znakach drogowych z nazwami takich miejscowości dodaje, a następnie fotografuje tabliczkę „strefa wolna od LGBT”, przedstawiając następnie całą sprawę, jako zakaz wstępu do osób homoseksualnych. Jak twierdzi: „wizualizuje dosłowność i sens, który niosą za sobą krzywdzące dokumenty”.

Podobnie wypowiadał się również znany homoseksualista, polski polityk, europoseł Robert Biedroń, który stwierdził, a forum Parlamentu europejskiego, że homoseksualiści nie mają wstępu do niektórych lokali gastronomicznych w Polsce…

Staszewski został właśnie zaproszony do udziału w programie „Liderzy”, który został przygotowany przez fundację byłego prezydenta USA Baracka Obamy.

Tymczasem Reduta Dobrego Imienia poinformowała, że gmina Zakrzówek składa do Sądu Okręgowego w Lublinie pozew o ochronę dóbr osobistych przeciwko Bartowi Staszewskiemu.

Gmina Zakrzówek zarzuca Bartowi Staszewskiemu naruszenie dóbr osobistych Gminy. Pozwany prowadzi akcję „Strefy wolne od LGBT w Polsce” polegającą na umieszczeniu pod tablicami z nazwą miejscowości tablicy z wielojęzycznym napisem „Strefa wolna od LGBT”, następnie zdjęcia z taką – bezprawnie umieszczoną, a wyglądającą na urzędową – tablicą publikuje w swoich mediach społecznościowych i prowadzonym przez siebie portalu w języku angielskim i polskim lgbtfreezones.pl i strefywolneodlgbt.pl.

„Zdecydowaliśmy się wystąpić na drogę prawną przeciwko p. Staszewskiemu ponieważ opisanie przez niego naszej gminy, że jest „strefą wolną od LGBT” jest kłamstwem sugerującym, że w naszej gminie istnieje dyskryminacja czy segregacja ludzi na podstawie jakichkolwiek kryteriów. Nic takiego nie ma miejsca” – powiedział Wójt Gminy Zakrzówek Józef Potocki.

„Gmina Zakrzówek przyjmuje wszystkich chętnie, turystów, inwestorów, nie mamy do nikogo żadnych uprzedzeń. To, że Pan Staszewski przypisuje nam takie ujemne i powszechnie potępiane cechy jest nie tylko krzywdzące i zniesławiające władze Gminy i mieszkańców naszej lokalnej wspólnoty. Pan Staszewski przeprowadził tę akcję – jak sam pisze na swojej stronie www – ponieważ Rada Gminy Zakrzówek przyjęła w swoim czasie deklarację prorodzinną, w której – tak jak większość mieszkańców – opowiada się za tradycyjnymi wartościami rodzinnymi. Nie ma w tym „Stanowisku” mowy o „Strefie wolnej od LGBT”. Pan Staszewski interpretując dokument uchwalony przez Radę nadużywa wolności słowa przedstawiając Gminę Zakrzówek jako miejsce hejtu – tym bardziej, że na swojej stronie WWW odsyła także do serwisu internetowego „Atlas Hejtu”” – dodał.

Autorstwo: Andrzej Kumor
Źródło: Goniec.net

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars Liczba głosów: 12, średnia ocena: 4,50 (max 5)
Loading...

TAGI: ,

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

3
Dodaj komentarz

Chcesz skomentować? Zaloguj się!
  Subskrybuj  
najnowszy najstarszy
Powiadom o
Cosmo
Użytkownik

Na takich “aktywistów” prowokatorów państwo polskie jest zbyt słabe. Ich trzeba każdorazowo identyfikować i mówiąc delikatnie – porządnie przetrzepać skórę. I nie mam tu na myśli kabla od odkurzacza.

Piron
Użytkownik
Piron

Ten problem powinni załatwić heteroseksualni (pseudo) kibice (np Arki Gdynia). :D :D :D

Barney
Użytkownik
Barney

taki Trocki sk..wiel z wyglądu.
Poza tym, że wiedziałem, że jest podstawiony (bo był medialny i nietylakny) to mnie interesuje, czy image, który takie palanty sobie przyjmują jest ich autorstwa, czy narzucony. Zakładam, że to drugie z opcją wyboru bohatera “truda”.