Propagandowe kłamstwo o Polsce zatacza coraz szersze kręgi

Opublikowano: 23.09.2020 | Kategorie: Polityka, Prawo, Seks i płeć, Społeczeństwo, Wiadomości z kraju

Liczba wyświetleń: 722

W nocy z niedzieli na poniedziałek kandydat Partii Demokratycznej na prezydenta USA Joe Biden napisał na Twitterze: „Powiem jasno: prawa LGBTQ+ to prawa człowieka – a dla stref wolnych od LGBT nie ma miejsca ani w Unii Europejskiej ani gdziekolwiek na świecie”.


Tabliczki „Strefy wolne od LGBT” rozwieszał w Polsce lewicowy aktywista Bartosz Staszewski

We wtorek amerykańskiemu politykowi odpowiedziała Ambasada RP w Waszyngtonie. „Twierdzenie zawarte w tweecie wiceprezydenta Joe Bidena jest oparte na nieprawdziwych informacjach medialnych. „Strefy wolne od LGBT” nie istnieją w Polsce. Rząd polski jest przywiązany do rządów prawa, równych praw i społecznej inkluzji. Nie ma w naszym społeczeństwie miejsca na dyskryminację” – czytamy na Twitterze ambasady.

Przypomnijmy, że niektóre z polskich samorządów przyjęły Samorządowe Karty Praw Rodziny, które zwolennicy tzw. praw LGBT, w tym liberalne media, uporczywie nazywają „strefami wolnymi od LGBT”.

Co jest dodatkowo „uwiarygadniane” przez prowokację medialną aktywisty LGBT Barta Staszewskiego, który jeździ po Polsce i na znakach drogowych z nazwami takich miejscowości dodaje, a następnie fotografuje tabliczkę „strefa wolna od LGBT”, przedstawiając następnie całą sprawę, jako zakaz wstępu do osób homoseksualnych. Jak twierdzi: „wizualizuje dosłowność i sens, który niosą za sobą krzywdzące dokumenty”.

Podobnie wypowiadał się również znany homoseksualista, polski polityk, europoseł Robert Biedroń, który stwierdził, a forum Parlamentu europejskiego, że homoseksualiści nie mają wstępu do niektórych lokali gastronomicznych w Polsce…

Staszewski został właśnie zaproszony do udziału w programie „Liderzy”, który został przygotowany przez fundację byłego prezydenta USA Baracka Obamy.

Tymczasem Reduta Dobrego Imienia poinformowała, że gmina Zakrzówek składa do Sądu Okręgowego w Lublinie pozew o ochronę dóbr osobistych przeciwko Bartowi Staszewskiemu.

Gmina Zakrzówek zarzuca Bartowi Staszewskiemu naruszenie dóbr osobistych Gminy. Pozwany prowadzi akcję „Strefy wolne od LGBT w Polsce” polegającą na umieszczeniu pod tablicami z nazwą miejscowości tablicy z wielojęzycznym napisem „Strefa wolna od LGBT”, następnie zdjęcia z taką – bezprawnie umieszczoną, a wyglądającą na urzędową – tablicą publikuje w swoich mediach społecznościowych i prowadzonym przez siebie portalu w języku angielskim i polskim lgbtfreezones.pl i strefywolneodlgbt.pl.

„Zdecydowaliśmy się wystąpić na drogę prawną przeciwko p. Staszewskiemu ponieważ opisanie przez niego naszej gminy, że jest „strefą wolną od LGBT” jest kłamstwem sugerującym, że w naszej gminie istnieje dyskryminacja czy segregacja ludzi na podstawie jakichkolwiek kryteriów. Nic takiego nie ma miejsca” – powiedział Wójt Gminy Zakrzówek Józef Potocki.

„Gmina Zakrzówek przyjmuje wszystkich chętnie, turystów, inwestorów, nie mamy do nikogo żadnych uprzedzeń. To, że Pan Staszewski przypisuje nam takie ujemne i powszechnie potępiane cechy jest nie tylko krzywdzące i zniesławiające władze Gminy i mieszkańców naszej lokalnej wspólnoty. Pan Staszewski przeprowadził tę akcję – jak sam pisze na swojej stronie www – ponieważ Rada Gminy Zakrzówek przyjęła w swoim czasie deklarację prorodzinną, w której – tak jak większość mieszkańców – opowiada się za tradycyjnymi wartościami rodzinnymi. Nie ma w tym „Stanowisku” mowy o „Strefie wolnej od LGBT”. Pan Staszewski interpretując dokument uchwalony przez Radę nadużywa wolności słowa przedstawiając Gminę Zakrzówek jako miejsce hejtu – tym bardziej, że na swojej stronie WWW odsyła także do serwisu internetowego „Atlas Hejtu”” – dodał.

Autorstwo: Andrzej Kumor
Źródło: Goniec.net

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars Liczba głosów: 13, średnia ocena: 4,46 (max 5)
Loading...

TAGI: ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

2
Dodaj komentarz

Chcesz skomentować? Zaloguj się!
  Subskrybuj  
najnowszy najstarszy
Powiadom o
Cosmo
Użytkownik

Na takich “aktywistów” prowokatorów państwo polskie jest zbyt słabe. Ich trzeba każdorazowo identyfikować i mówiąc delikatnie – porządnie przetrzepać skórę. I nie mam tu na myśli kabla od odkurzacza.

Piron
Użytkownik
Piron

Ten problem powinni załatwić heteroseksualni (pseudo) kibice (np Arki Gdynia). :D :D :D