Propaganda TVP razi nawet zwolenników PiS

Opublikowano: 26.05.2017 | Kategorie: Media, Polityka, Wiadomości z kraju

Liczba wyświetleń: 840

Materiały informacyjne publikowane w telewizji publicznej od przejęcia władzy przez Prawo i Sprawiedliwość nie cieszą się najlepszą opinią, ale do chóru ich krytyków dołączyły nawet media prywatne wspierające poczynania partii rządzącej. Według Bronisława Wildsteina i Piotra Cywińskiego z tygodnika „W Sieci”, czołowe programy informacyjne TVP stały się autoparodią i przywołują skojarzenia z epoką Edwarda Gierka.

Uwagę Wildsteina przykuł materiał filmowy TVP Info z ostatniego poniedziałku, kiedy kanał informacyjny telewizji publicznej relacjonował budowę bloków mieszkalnych w ramach rządowego programu Mieszkanie Plus. Publicysta tygodnika „W Sieci” i portalu wPolityce.pl napisał tekst o wymownym tytule „Jak za Gierka”, w którym zarzucił wiadomościom TVP Info, iż przywołują one na myśl propagandę z lat 1970., kiedy Polską rządził Edward Gierek.

Prawicowy publicysta dodał, że podobny materiał nie zostałby puszczony na antenie, kiedy dyrektorem Telewizyjnej Agencji Informacyjnej był odwołany na początku maja Piotr Lichota. Według Wildsteina stracił on jednak pracę, ponieważ „zauważył Donalda Tuska, a TVP miała go nie widzieć”. Zdaniem publicysty „W Sieci” istnieją powody, aby chwalić obecny rząd, ale rolą dziennikarzy informacyjnych nie jest uprawianie nachalnej propagandy przeistaczającej się w autoparodię.

Redakcyjny kolega Wildsteina Piotr Cywiński także wyraził swoją opinię na ten temat, a jego tekst na portalu wPolityce.pl pojawił się pod tytułem „Zagłaskiwanie kota. Samounicestwiający serial TVP bez mydła na wizji trwa. Do czasu…”. Cywiński zaznaczył w nim, że zgadza się z Wildsteinem i już za czasów prowadzenia „Wiadomości” TVP przez Piotra Kraśkę krytykował telewizję publiczną za jednostronność i obecnie również nie widzi powodu, aby nie zabierać na ten temat głosu.

Według publicysty obecna propaganda TVP jest równie nieskuteczna, co ta uprawiania za czasów rządów komunistycznych i w trakcie trwania koalicji Platformy Obywatelskiej z Polskim Stronnictwem Ludowym. Polega ona bowiem na „zagłaskiwaniu kota”, a tymczasem TVP powinna być przede wszystkim wyważona oraz obiektywna, zaś jej obecny kształt przemienia się w autoparodię i może przynieść zniechęcenie do władzy ze strony wyborców.

Cywiński upatruje tych niedoskonałości w braku nowej ustawy medialnej, która miała zwiększyć finansowanie TVP i jednocześnie uniezależnić ją od wpływu strony rządowej. PiS zapowiadał te zmiany w swojej kampanii wyborczej i mówił o gotowych projektach, ale pod obrady rządu Beaty Szydło trafiły one dopiero teraz.

Na podstawie: wPolityce.pl, WirtualneMedia.pl
Źródło: Autonom.pl


TAGI: , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

7 komentarzy

 1. Szaman 26.05.2017 10:37

  Niektórzy już chyba po prostu zapomnieli o Bronku i jego propagandzie gdzie przy budowie odcinka autostrady koparki jeździły tam i z powrotem na pokaz.

  https://www.youtube.com/watch?v=zo0yBhkTzPw

  Więc niech autor bajek nie opowiada że wcześniej nie było takiej propagandy ;]

  Różnica jest tylko taka że PIS rzeczywiście coś buduje a nie tylko na pokaz.

 2. robal 26.05.2017 10:56

  Dzięki Szaman,
  Naprawdę mnie rozbawiłeś…
  Ale za takie posty to chyba nawet 10 gr nie płacą… Więcej finezji poproszę.
  Pozdrawiam

 3. Szaman 26.05.2017 11:23

  robal@ Ty to zdecydowanie należysz do tych osób które przejawiając nienawiść wobec jednych dostają automatycznej amnezji na poczynania drugich. Insynuacje że ktoś pisze coś na zlecenie to właśnie najpopularniejsza z form komentarzy na zlecenie.

  Ich poziom plasuje się najczęściej właśnie na podpuszczaniu jednych na drugich i sianiu zwątpienia co do autentyczności komentarzy niezależnych użytkowników którzy śmią wyrażać zdanie niejednoznaczne jak np na propisowskich mediach napisać coś pochlebnego o PO i na odwrót. Także daruj sobie.

  Wielokrotnie wyrażałem swoje zdanie na portalu nt PISu a raczej POPiSu także nie insynuuj mi tu jakichś powiązań. A mój komentarz służy tylko jednemu: żeby doprowadzić do stanu trzeźwości takich osobników jak ty którzy łykają taką propagandę jak ten artykuł bez zająknięcia i nie widzą że to nic innego jak kolejne przygotowywanie gawiedzi na wybory “dobrej zmiany” innej partii ze starej gwardii która tak samo jak cała reszta tych złodziei będzie okradać ten kraj na potęgę i urządzać propagandowe szopki a “opozycja” znowu będzie pisać artykuły tego typu że “takiej propagandy nie było od gierka”.

  Natomiast wybory służą tylko temu żeby ratować tyłki tym złodziejom. Np była afera taśmowa PO przegrało wybory i już nikt się nią nie zajmuje i nie ściga winnych. Gdyby byli u władzy to temat był by dalej na topie. ktoś by się w końcu wkurzył i coś z tym zrobił. Także lepiej niech już jest ta jedna partia w większości bo przynajmniej szopki w sejmie są mniejsze i wiadomo kogo ścigać za konsekwencje nowych przepisów bo pisiory nie mogą sie tłumaczyć że nie mogli czy też inna partia im przeszkadzał.

 4. karmazynowy_szpadel 26.05.2017 11:47

  Szaman,
  Cyrk był i jest ten sam, kiedy rządzą jedni i drudzy – bo to ci sami ludzie. Ja nie wiem że przy takich internetowych kłótniach zawsze się o tym zapomina. Dziwne.

  W Polsce nie robi się lepiej, tylko gorzej, tracimy poczucie patriotyzmu bo kraj i jego wartości są z każdej strony opluwane i wyśmiewane. Ukraińcy pracują w naszym kraju a nie Polacy, my musimy latać po Europie i żebrać jak żule z plastikowym kubkiem. Niszczą naszą godność i depczą nasze prawa. Inteligencja która jest podstawą Państwa wyjeżdża z kraju zamiast pracować za godne pieniądze i zajmować najważniejsze stanowiska.

  Całe te afery to przykrywka i ułuda państwa prawa. Wystarczy policzyć ilość polityków w więzieniu po aferach, po zdefraudowaniu majątku i naszej własności.

  Narzekanie o złym pisie czy po to jak narzekanie na dziurawe klapki podczas deszczu.

 5. polach 26.05.2017 12:52

  “Cyrk był i jest ten sam, kiedy rządzą jedni i drudzy – bo to ci sami ludzie.:
  Dokładnie tak jest, więc pisać że PIS coś robi dla nas, to bardzo zabawne:)

  “W Polsce nie robi się lepiej, tylko gorzej, tracimy poczucie patriotyzmu bo kraj i jego wartości są z każdej strony opluwane i wyśmiewane” Tu się do końca zgodzić nie mogę bo fakt lepiej nie jest ale też działania “władzy” robią dobrą robotę, bo uczą ludzi i pokazują ich perfidia, kim są tkz. elity.A że są anty Polskie, widać już jaskrawo dla wielu Polaków.
  Przez cierpienia jakie doznaje nasz wielki Naród ,jak feniks z popiołów wstaniemy bo nasza siła wielkości w jedności w końcu zmieni historię, jaką nam piszą dziś obcy okupanci. Ich czas się kończy a wiedza o ich np; rytuałach lucyferańskich, co robią z dziećmi itp. wychodzi na jaw do szerszych mas Polaków i nie tylko ich.
  Dla elit przyszedł czas Apokalipsy:) (z gr. ἀποκάλυψις apokalypsis ‘odsłonięcie, zdjęcie zasłony, objawienie’ od apokalýptein ‘odsłaniać, ujawniać’; apó ‘od’ i kalýptein ‘zasłonić’)

  Sława!

 6. Waldorfus 26.05.2017 15:14

  Psuje mi opinię (!…):Niezależność wsparta intencjami – dobrymi intencjami a tymi lojalnymi

  Propaganda w TVP może mieć tylko jedno źródło: „Gazeta Polska” i jej „herszt” Tomasz Sakiewicz. Wystarczy wejść na portal „Niezalezna.pl” i się jemu przyjrzeć, komu tam pozwolą pisać, a komu nie. Skonfrontować to z wpływami jakie niesie ze sobą w tejże telewizji znana postać Joanny Lichockiej, która to niegdyś – całkiem niedawno postanowiła odwołać prezesa Kurskiego, i już mamy gotową odpowiedź: co jest przyczyną obecnego stanu – https://waldorfus.wordpress.com/2017/05/21/oderwany-od-fundamentu-i-tak-w-kolko-jak-w-cyrku/
  – w owej rzeczonej dziś telewizji.

  Ale coś jednak poważnie musi być na rzeczy skoro – próbując odbudować swój wizerunek – w tak desperackim kroku postanowiono powiedzieć w TVP Info przynajmniej małą cząstkę prawdy o tym co dzieje się w polskiej policji: policyjna ofiara śmiertelna, znęcania się zakompleksiałych funkcjonariuszy nad strasznie groźnym przestępcą: prawdopodobnie narkomanem z wrocławskiego rynku. Na policyjnym posterunku ginie kolejny polski obywatel. Prawdopodobnie rażony prądem. Śmierć poniosła osoba ludzka – Igor Stachowiak: źródło – TVP 1 Wiadomości dnia 21 maja 2017. Jak za starych dobrych stalinowskich czasów…

  Zapewne przypomniano sobie o nim ze względu na te łaskawe uwagi Bronisława Wildsteina. Wszak o chłopaku z Garwolina, Ireneuszu F, działaczu Kukiz 15 który nie zatrzymał się na znaku „stop” potem pobity na komisariacie, następnie zmarłym w szpitalu, telewizja już dawno zapomniała: źródło – TVP 1 Wiadomości dnia 22 listopada 2016. Zapomniał o nim nawet Kukiz 15.

  To samo dotyczy tego chorego na schizofrenię mężczyzny z Białego Stoku bitego na balkonie; gdy były tam potem zamieszki z tego powodu. Którego policja tak tłukła że aż mu głowa spuchła. Głowa mu spuchła a oni go dalej tłukli aż poniósł śmierć: źródło TVP 1 Wiadomości dnia 11 kwietnia 2016. Wtedy jeszcze prezesa Kurskiego nie próbowano zrzucić ze stołka.

  Pamiętajmy o tych ofiarach i o tych o których telewizja całkiem milczy. Choćby z tego powodu, żebyśmy sami kiedyś nie byli ofiarami. Szukajmy przyczyny zła i chwyćmy ją za pysk. Żeby przynajmniej nie kłamała milcząc.

 7. maciek 26.05.2017 23:04

  Za P0 nazwałem jeden z kanałów TVP-infun, teraz jest jest mniej śmieszno, bardziej straszno, więc jakaś różnica jest…

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.