Promujcie ideę Nowego Jedwabnego Szlaku!

Opublikowano: 28.07.2016 | Kategorie: Gospodarka, Media, Polityka, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 656

Przewodniczący Chińskiej Republiki Ludowej, Xi Jinping, wezwał zagraniczne media do odegrania pozytywnej roli w promowaniu projektu Nowego Jedwabnego Szlaku, który ma za zadanie ustanowić pozytywne relacje między Chinami i państwami zainteresowanymi realizację tej idei.

Przywódca Chin otworzył we wtorek w Pekinie Forum Współpracy Mediów, które oferuje platformę współpracy dla mediów z całego świata, aby mogły one uczestniczyć w platformie dialogu, wymiany informacji oraz praktycznych form kooperacji. Chińska rządowa agencja informacyjna Xinhua poinformowała, że w wydarzeniu organizowanym przez tamtejszą rządową gazetę, „Dziennik Ludowy”, bierze udział 212 instytucji medialnych ze 101 państw świata.

Jinping w przesłaniu skierowanym do uczestników Forum, podkreślił znaczenie współczesnych mediów w kwestiach przekazywania informacji, zwiększaniu wzajemnego zaufania i szukania porozumienia. Stąd wyraził on nadzieję, że zagraniczne media wezmą udział w promowaniu idei Nowego Jedwabnego Szlaku, aby stworzyć pozytywny obraz inicjatywy mającej na celu budowę „zielonej, zdrowej, inteligentnej i spokojnej” gospodarki.

Na podstawie: News.Xinhuanet.com
Źródło: Autonom.pl

1 gwiazdka2 gwiazdki3 gwiazdki4 gwiazdki5 gwiazdek Zostań pierwszą osobą, która oceni wartość tego wpisu!
Loading...

TAGI: ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

2 komentarze

  1. emigrant001 28.07.2016 14:50

    Idea bardzo podobna do neoliberalnych balcerowych bzdur lat 90-tych. Lepsza łyżka handlu od wiadra pracy. Sprzedawajcie nasze produkty a będzie wam lepiej i zarobicie parę groszy. Efekt: zero przemysłu, zero nowych technologii, zarobki 600€/mc. 3 mln emigrantów, 9mln emerytów. Brawo polska, brawo ty.

  2. Szurnięty Mędrzec 28.07.2016 21:30

    Brawo ja.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.