Prokuratury ściga za nazwanie Dudy „durniem”

Opublikowano: 22.02.2020 | Kategorie: Polityka, Prawo, Wiadomości z kraju

Liczba wyświetleń: 873

„Otoczyli nas panowie z policji. Zabrali plakat. W celu ustalenia tożsamości zostałem zaaresztowany, zabrany na policję. Sprawdzali mnie” – to słowa 65-letniego pana Mirosława z Łowicza, któremu państwo polskie postanowiło dowalić poważny zarzut za zaprezentowanie baneru z napisem „Mamy durnia za prezydenta”.

Pan Mirosław udał się w czwartek na spotkanie wyborcze Andrzeja Dudy, który zjawił w jego mieście. Zabrał za sobą transparent z napisem będącym cytatem z Lecha Wałęsy. Pod hasłem widniały zresztą inicjały byłego prezydenta.

65-latek w rozmowie z TVN24 podkreślił, że w ten sposób chciał okazać sprzeciw wobec służalczej postawy głowy państwa wobec dygnitarzy z Nowogrodzkiej oraz niszczenia polskiej demokracji przez Prawo i Sprawiedliwość. „Postanowiłem jakoś zamanifestować swoją obecność. Wymalowałem plakat” – powiedział.

Pan Mirosław był przekonany, że w demokratycznym państwie krytyka jednego z głównych polityków, nawet za pomocą dosadnego cytatu, nie jest jeszcze przestępstwem. Niestety, nie docenił czujności pisowskiej bezpieki. Mężczyzna został dosłownie zgarnięty z ulicy i przewieziony na komisariat, a następnie do prokuratury, która postawiła mu zarzut znieważenia głowy państwa. Zgodnie z art. 135 kk, starszy pan może trafić do więzienia nawet na 3 lata.

Mieszkaniec Łowicza nie przejął się szczególnie działaniami aparatu represji. Zamierza wziąć odpowiedzialność za swój czyn. „Przyznałem się do wszystkiego, co mi prokuratura zarzucała, czyli że zrobiłem ten plakat, że z nim występowałem, (…) wyraziłem skruchę, podpisałem protokół i zostałem wypuszczony” – mówił.

Słowa Lecha Wałęsy „mamy durnia za prezydenta” odnosiły się do innego pisowskiego funkcjonariusza na tym stanowisku – Lecha Kaczyńskiego. Były prezydent odniósł się w ten sposób w 2007 roku do decyzji o ujawnieniu raportu z weryfikacji Wojskowych Służb Informacyjnych. W dokumencie znalazło się stwierdzenie, że Wałęsa miał być między innymi odpowiedzialny za nieprawidłowości, do jakich miało dochodzić w WSI.

Zatrzymanie 65-latka nie jest pierwszą brawurową akcją prokuratury w obronie obecnego prezydenta. W 2016 roku organy ścigania postawiły zarzut znieważenia głowy państwa mieszkańcowi Nowego Sącza, który zamieścił na portalu społecznościowym film przedstawiający prezydenta, opatrzony tytułem „Pijany prezydent Andrzej Duda kradnie kwiaty spod pomnika Romana Dmowskiego”. Ostatecznie sąd oczyścił oskarżonego z zarzutu.

Autorstwo: Piotr Nowak
Źródło: Strajk.eu

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars Liczba głosów: 4, średnia ocena: 1,25 (max 5)
Loading...

TAGI: ,

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

6
Dodaj komentarz

Chcesz skomentować? Zaloguj się!
  Subskrybuj  
najnowszy najstarszy
Powiadom o
Niespotykanie Spokojny Człowiek
Użytkownik
Niespotykanie Spokojny Człowiek

“Pan Mirosław był przekonany, że w demokratycznym państwie krytyka jednego z głównych polityków, nawet za pomocą dosadnego cytatu, nie jest jeszcze przestępstwem.”
Pan Mirosław
Jak znam życie w latach dziewięćdziesiątych był zagorzałym przeciwnikiem pana LW, następnie stał murem za panem AK, a teraz zmanipulowany przez propagandę systemu oderwanego od koryta popiera w/w i ubliża Prezydentowi RP. Kimkolwiek by nie był, jest Prezydentem. Niech dziadek się zastanowi dlaczego do tego doszło ponieważ to jego pokolenie jest winne temu BURDELOWI W NASZYM KRAJU.

majkel
Użytkownik
majkel

Zgadzam się, pan Mirosław powinien zostać ukarany. Jeżeli chcemy być narodem to musimy szanować polskie godło, prezydenta, flagę etc. Pytanie, czy Wojewódzki za pokazanie polskiej flagi w odchodach zostanie ukarany? Ten łotr antypolski obraził miliony Polaków i nigdy nie przeprosił.

Niespotykanie Spokojny Człowiek
Użytkownik
Niespotykanie Spokojny Człowiek

Rozmawiajmy o realnych sprawach. Nie wymagaj od niemca szacunku do polskiej flagi, a od dziwki żeby nie zrobiła czegoś za pieniądze. Sprzątanie śmieci zostawmy służbom komunalnym.

Barney
Użytkownik
Barney

normalnie galaktyka Kurvix. Proroctwo jakieś, czy co?

Duduś.
Kiedy nasz mózg zaczyna uczyć się literek, nieraz zapisujemy je w lustrzanym odbiciu (oś pionowa, czasem pozioma). Możemy zapisać “R” jako “Я” lub “d” jako “p”.
W czasie kampanii prezydenckiej, wszędzie na plakatach Dudy widziałem to drugie…

Polityka nie jest niczym dobrym, bo politycy szmacą się — znaczy są szmacianymi marionetkami.
I tak rządzi kto inny. Warstw jest wiele. Wiem, to żadne odkrycie, ale tylko przypominam.

LichoNiespi
Użytkownik
LichoNiespi

Prawda w oczy kole…..prawda panie Dudek czy Duda , Buda lub jakkolwiek pan sie nazywasz, i ty /-/ miewasz sie byc prezydentem /-/ pytanie tylko czego ..prezydentem chyba ze nierzadu… warszawskiego.

LichoNiespi
Użytkownik
LichoNiespi

W Maju majom byc wybory… jest to jedyna i juz ostatnia szansza azeby Polska byla Polskom lub ta banda czworga z krasnalem na czele zrobi Polin i rezerwaty dla gospodarzy a raj dla gosci….

Potrzebujemy Twojej pomocy!

 
Wyczerpują się środki na działalność Naszego Portalu. W tym miesiącu pomoc finansowa zmalała i istnieje zagrożenie zbiórki na działalność w sierpniu. Dlatego prosimy wszystkich dobrych i szczodrych ludzi, dla których los Naszego Portalu nie jest obojętny, ponieważ go cenią za kulturę słowa oraz wzbogacenie ich wiedzy i życia, o pomoc w szczęśliwym ukończeniu zbiórki na działalność nadchodzącym miesiącu. Aby zapewnić Naszemu Portalowi stabilność w przyszłości, zachęcamy również do dołączania do elitarnej, stałej grupy wspierających. Zostań naszym sponsorem! Nie pozwól aby portal „Wolne Media” zawiesił działalność! Ważny jest każdy grosik! Czy nam pomożesz?

Nasze konto bankowe TUTAJ – Konto PayPala TUTAJ