Prokuratura zbada prowokację na koncercie chóru Aleksandrowa

Opublikowano: 11.12.2018 | Kategorie: Kultura i sport, Prawo, Wiadomości z kraju

Liczba wyświetleń: 2070

Od 7 grudnia Zespół Armii Czerwonej im. Aleksandrowa daje występy w Polsce. Aktywiści próbowali przeszkodzić w koncercie Chóru Aleksandrowa w Bydgoszczy. Nagranie incydentu zamieszczono na portalu OKO.press.

Na nagraniu widać, jak dwóch mężczyzn wybiegło na scenę z planszami, na których było napisane: „Kremlowski rusizm precz za Don” i „Sława Ukraińcom, walczącym o waszą i naszą wolność”. Mężczyźni wykrzykiwali też „Łapy precz od Ukrainy”. Ochrona wyprowadziła mężczyzn ze sceny, po czym koncert został wznowiony.

Policja w Bydgoszczy przekazała prokuraturze materiały dotyczące prowokacji – poinformował Sputnika przedstawiciel policji. „Wstępnie policja zakwalifikowała incydent jako naruszenie ustawy o wydarzeniach publicznych” — poinformowało źródło agencji. „Zebraliśmy niezbędne materiały i przekazaliśmy je prokuraturze, która podejmie decyzję” — dodało.

Przedstawicielka zespołu Tatiana Nikołajewa nie skomentowała tego incydentu. Powiedziała jedynie, że zespół jest w porządku. „Mamy się dobrze, jesteśmy w porządku. Komentarzy nie będzie” — powiedziała Sputnikowi.

W trasie zespołu uczestniczy ponad 130 osób, w ciągu 10 dni zaplanowano 7 koncertów.

Źródło: pl.SputnikNews.com [1] [2]
Kompilacja 2 wiadomości: WolneMedia.net


TAGI: , , , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

3 komentarze

  1. Kain 11.12.2018 13:04

    Prostactwo już nawet do sztuki zagląda… masakra bydło wpuścić na koncert….

  2. edek 11.12.2018 13:31

    Pewnie karki kasę dostały. Od IPN czy CIA? Albo ukraińskiej SBU.

  3. Hassasin 12.12.2018 08:23

    Ale Nas Eskimosi szczują na Rosjan !!! Jak chętnie by widzieli wyrzynających się Słowian, którzy swoją hekatombą robią miejsce dla ich nowego projektu geopolitycznego, zwanego Polin.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.