Projekt odszkodowań za niepożądane skutki szczepień

Opublikowano: 19.01.2021 | Kategorie: Wiadomości z kraju, Zdrowie

Liczba wyświetleń: 1640

Rzecznik resortu zdrowia Wojciech Andrusiewicz poinformował, że ruszyły konsultacje społeczne projektu ustawy o odszkodowaniach za niepożądane skutki szczepień.

Minster zdrowia Adam Niedzielski poinformował w ubiegłym tygodniu, że w przypadku wystąpienia powikłań poszczepiennych u osób, które zaszczepią się na koronawirusa, poszkodowani będą mogli liczyć na kwotę do 100 tys. zł świadczenia kompensacyjnego.

Rzecznik resortu zdrowia Wojciech Andrusiewicz poinformował o rozpoczęciu konsultacji społecznych projektu ustawy, dotyczącej odszkodowań. Zgodnie z projektem, ustawa ma „zapewnić pacjentom środki prawne umożliwiające szybkie uzyskanie świadczenia pieniężnego w związku z zaistniałymi działaniami niepożądanymi spowodowanymi przez podanie szczepionki”.

Projekt ustawy o Funduszu Kompensacyjnym Szczepień Ochronnych zakłada, że w przypadku wystąpienia niepożądanych działań po szczepieniu, decyzja o przyznaniu świadczenia kompensacyjnego będzie podejmowana przez Rzecznika Praw Pacjenta, który będzie miał 60 dni na wydanie takiej decyzji.

Kwota odszkodowania może się wahać od 3000 zł za wstrząs anafilaktyczny, który był powodem hospitalizacji, do 100 000 zł za poważniejsze skutki. Suma odszkodowania ma przede wszystkim zależeć od długości hospitalizacji.

Źródło: pl.SputnikNews.com

Komentarz „Wolnych Mediów”

Czyli jeśli ktoś o mało co nie zszedł z tego świata z powodu wstrząsu anafilaktycznego nie wymagającego hospitalizacji, bo pielęgniarka szybko zareagowała, może liczyć na 0 zł odszkodowania. A jeśli ktoś poważnie ucierpi, zostanie na całe życie sparaliżowanym kaleką jeżdżącym na wózku, proponują mu ochłap 100 000 zł (zależny od czasu hospitalizacji, a więc może to być znacznie mniej), które szybko znikną (np. z powodu dostosowanie mieszkania do potrzeb osoby na wózku), a potem czeka go żenująco niska renta? Jak już, kwota odszkodowania powinna wynieść 1 000 000 zł i do tego comiesięczna renta w wysokości średniej krajowej. 5000 zł dla osób po wstrząsie – niehospitalizowanych, oraz minimum 10 000 zł dla hospitalizowanych do 1 miesiąca i za każdy następny kolejne 10 000 zł. Oprócz tego 5 000 000 zł odszkodowania dla rodziny, która utraciła z powodu szczepienia członka rodziny, lub na 50 lat renta w wysokości średniej krajowej, bo z propozycji rządowej wynika, że nic nie dostaną, choć bardzo poważnie ucierpią pośrednio. Propozycje rządu są żałosne.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars Liczba głosów: 9, średnia ocena: 3,56 (max 5)
Loading...

TAGI: ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

3
Dodaj komentarz

Chcesz skomentować? Zaloguj się!
  Subskrybuj  
najnowszy najstarszy
Powiadom o
J4rek
Użytkownik
J4rek

I odszkodowania powinny być wypłacane przez osoby, które stręczą nam te szczepionki, a nie z pieniędzy podatników.

Murphy
Użytkownik
Murphy

@J4rek: Dokładnie! Ale sam fakt, że producenci są zwolnieni z odpowiedzialności za swoje produkty nic dobrego nie wróży. Już na tej podstawie nie powinno się takich produktów przyjmować, bo żadne pieniądze zdrowia/życia nie przywrócą.

Wolfman
Użytkownik
Wolfman

Przecież to jest żałosne, że się nami tak pomiata i jeszcze ktoś rozważa zaszczepienie się takim świństwem.