Projekt całkowitego zakazu aborcji trafił do Sejmu

Opublikowano: 06.07.2016 | Kategorie: Prawo, Seks i płeć, Wiadomości z kraju

Liczba wyświetleń: 645

Podpisało się pod nim ponad 450 tys. obywateli. To znacznie więcej, niż zakładano. Rzeczniczka klubu PiS powiedziała, że w tej sprawie podczas głosowania nie będzie dyscypliny. Czy to koniec “aborcyjnego kompromisu”?

Komitet „Stop Aborcji” złożył obywatelski projekt ustawy, o którym słyszeliśmy od dawna. W rzeczywistości pod projektem głosy poparcia złożyło jeszcze więcej Polaków i Polek, policzone do tej pory 450 tys. zostało wczoraj złożone w Sejmie. Reszta jest „w liczeniu”. Mariusz Dzierżawski z Fundacji Pro-Prawo do Życia twierdzi, że liczba podpisów z całą pewnością przekracza pół miliona.

Pomysłodawcy projektu domagają się zastąpienia „oferty aborcyjnej – systemem wsparcia dla rodzin”. Nie przechodzi im przez myśl, że kobiety, które decydują się na zabieg, to niekoniecznie troskliwe matki Polki, którym po prostu „przydarzyła się” jeszcze jedna ciąża. To często kobiety zgwałcone, molestowane, bądź stojące przed dylematem, czy zdecydować się na poród, ryzykując swoje zdrowie i życie. To też kobiety noszące dzieci z poważnymi wadami rozwojowymi. Sprawa prof. Chazana nie nauczyła Polaków empatii. Jerzy Kwaśniewski z inicjatywy Ordo Iuris zaciera ręce. Uważa, że ustawa jeszcze w tym roku powinna stać się obowiązującym prawem. “W Polsce w majestacie prawa żadne dziecko nie zostanie pozbawione podstawowej opieki medycznej, nie zostanie pozostawione na śmierć w cierpieniu” – powiedział dziennikarzom TVN24.

Projekt penalizuje przerwanie ciąży. Za aborcję grozić ma kara od 3 miesięcy do 5 lat pozbawienia wolności. Co więcej, kobieta ma być rozliczana z tego, czy zachowuje „należytą ostrożność” będąc w ciąży. Oznacza to, że władza będzie mogła wnikać w przyczyny poronień, decydować o tym, czy było celowe i ewentualnie odstąpić od wymierzenia kary lub złagodzić ją w przypadku, gdy kobieta straci dziecko w efekcie „czyny nieumyślnego”.

W projekcie mają znaleźć się również zapisy takie jak: refundacja świadczeń z zakresu hospicyjnej opieki perinatalnej, rozwinięcie domowej pediatrycznej opieki długoterminowej, wsparcie psychologiczne dla rodziców dzieci dotkniętych niepełnosprawnością lub śmiertelną choroba, świadczenia opiekuńcze bez konieczności rezygnacji z pracy zarobkowej. Procedury adopcyjne dzieci niepełnosprawnych lub poczętych w wyniku gwałtu mają ulec przyspieszeniu.

Wczoraj przed Sejmem miała miejsce pikieta przeciwników restrykcyjnego projektu, zorganizowana przez Partię Razem. Swoje krytyczne wobec zapisów ustawy stanowisko przedstawiła również Federacja na Rzecz Kobiet i Planowania Rodziny. Uważa projekt za archaiczny, a jego celem ma być„doprowadzenie do całkowitego zakazu przerywania ciąży w Polsce oraz obniżenie standardu prawnego dostępu do edukacji seksualnej”.

Autorstwo: WK
Źródło: Strajk.eu


TAGI: , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

5 komentarzy

 1. sandvinik 06.07.2016 10:50

  czyli będzie wzrost samobójstw oraz strach przed pójściem do ginekologa bo jakby co to lepiej po cichu ustalić co i jak. no i dodatkowy powód dla narodu żeby nie lubić krk bo te 10% ortodoksów to nie naród tylko grupa społeczna.

 2. Cathy 06.07.2016 12:07

  Miałam nadzieję, że po tych wszystkich protestach zostawią ten temat w spokoju. Ciekawe co dalej z tego wyjdzie…

  Edit: Gdzie ten projekt ustawy? Na stronie sejmu nic nie widzę. Czy to to samo co wcześniej, czy są jakieś zmiany?

 3. lboo 06.07.2016 12:18

  Odgrzewany kotlet wraca, wraca też temat złotego pociągu. Znać że coś się dzieje i to bynajmniej nie w tych tematach.

 4. ZIWK 06.07.2016 17:04

  Aborcja jest wielkim złem…
  ale całkowity jej zakaz – jeszcze większym.
  Ciekawe co ci zwolennicy by zrobili, gdyby ich kochane nastoletnie córeczki i wnuczki nagle przyszły ze słowami “… tylko się nie denerwuj proszę! Jestem w ciąży …”?
  Nikomu tego nie życzę, ale jak ich światopogląd by się zderzył z życiem, to czy byli by w stanie go do końca utrzymać?

  Jeśli ten zakaz przejdzie, to co następnego będzie na celowniku – można obstawiać:
  – in vitro
  – antykoncepcja hormonalna
  – prezerwatywy
  – antybiotyki i leki przeciwbólowe
  – szydełka
  – wyjazdy zagraniczne kobiet w ciąży…

  W sumie mafia cieszy mordy, bo będzie do nich płynęła potężna rzeka pieniędzy poprzez już dobrze zorganizowane podziemie aborcyjne.

 5. SenZen 10.07.2016 07:32

  @up no dokładnie… dobrze że zwracasz na to uwagę.
  ktoś gdzieś zawsze przeprowadzi aborcję.. Szkoda że takie kobiety nie będą otrzymywały pomocy, żadnego wsparcia, nawet psychologa – a to na pewno by się przydało.. a i sam zabieg będzie kosztowny.. Czasami rodzina i znajomi nie pomagają w tak trudnych sytuacjach, a nawet mogą zaszkodzić.

  Narkotyki też nie są legalne, a są dostępne. I dobrze! One także mogą wpływać pozytywnie na ludzi. Na psychikę, na doświadczanie esencji życia (nie, bynajmniej nie jest to praca), na widzenie prawdy w otaczającym świecie.. Czasem nawet za dużo jej się widzi, dlatego są nielegalne.
  Ale legalny jest alkohol i papierosy… i wszystko jest w porządku! k ## a m # ć

  Samochody też niech zdelegalizują! Bo wypadki są.
  Piłki do kosza tez! Bo strasznie twarde i nos można złamać..
  A każdy człowiek powinien mieć wszytą poduszkę powietrzną w ubranie, żeby się nie zabił “przypadkowo”.

  Och jak to państwo o nas dba..
  Niedługo to wprowadzą katalog dozwolonych fryzur jak w chinach……

  …A za 50 lat… jak nasze dzieci będą musiały mieć implanty w mózgu wszczepiane od razu po porodzie w ciemiączko… gdy będą dorosłe i będą chciały popełnić samobójstwo, to nawet tego nie będą mogły zrobić…
  wybaczcie za taką czarną myśl tak z rana 😛 ale lepiej się oswajać z tym że władza i kontrola nie istnieje dla naszego dobra. albo chociaż z tym, że może zwrócić się przeciwko nam w każdym momencie.
  Oczywiście nie musi 🙂

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.