Program walki z radykalnym islamem

Opublikowano: 03.09.2014 | Kategorie: Prawo, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 364

Premier Wielkiej Brytanii, David Cameron przedstawił wczoraj w parlamencie swój program walki z islamskimi radykałami. Zakłada on poszerzenie uprawnień policji, która będzie mogła odbierać paszporty podejrzanym o terroryzm, a także zakazywać wjazdu do kraju dżihadystom

Lider centroprawicy powiedział, że blisko 500 Brytyjczyków jest podejrzewanych przez służby, o uczestnictwo w walkach w Syrii i Iraku, po stronie radykałów z Państwa Islamskiego. Fakt występowania podobnych przypadków, jest zdaniem Camerona „odrażające”. Poza tym policja miała w tym roku zatrzymać 69 osób, ale wielu dżihadystów mogło nielegalnie przekroczyć brytyjską granicę.

Cameron chce więc poszerzyć uprawnienia policji. Mogłaby ona odbierać paszporty osobom chcącym wyjechać do Iraku i Syrii, a także odmawiać wjazdu tym, którzy chcą stamtąd powrócić. W tym drugim przypadku nie odbierano by brytyjskiego paszportu, ale obywatel Wielkiej Brytanii nie mógłby przez pewien czas wjechać na teren kraju.

Przeforsowanie projektu może nie być łatwe. Wątpliwości co do legalności takich środków, zgłaszają koalicjanci Camerona czyli Liberalni Demokraci. Opozycyjna lewica oraz policja, chcą natomiast rozszerzenia możliwości inwigilacji osób podejrzewanych o związki z terrorystami.

Na podstawie: telegraph.co.uk, theguardian.com
Źródło: Autonom


TAGI: ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

1 wypowiedź

  1. BrutulloF1 03.09.2014 21:53

    Genialne, z tym, że do Syrii przedostają się poprzez Turcję…

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.