Profesor zawieszony za „negowanie Holokaustu”

Opublikowano: 20.02.2012 | Kategorie: Prawo, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 2

AUSTRIA. Wiedeński uniwersytet Die Wirtschaftsuniversität Wien (WU), zawiesił w trybie natychmiastowym naukowca, profesora Franza Hörmanna, gdyż ten wypowiedział swoje wątpliwości dotyczące ludobójczego wykorzystania komór gazowych w niemieckich obozach koncentracyjnych.

Ogłaszając swoją decyzję w dniu 1 lutego br. władze Uniwersytetu WU stwierdziły, że “publiczne wypowiedzi [prof. Hörmanna] podważają Holokaust” i “nie można ich tolerować”. Jako, że wypowiedzi te “narażają na niebezpieczeństwo właściwe nauczanie i zagrażają reputacji uniwersytetu […] w trybie natychmiastowym zawieszamy go w swoich obowiązkach”. Ostateczną decyzję o podtrzymaniu zawieszenia i zwolnieniu, ma podjąć Minister Nauki.

Według władz uniwersyteckich, prof. Franz Hörmann, który pracował w Instytucie Zarządzania (Institut für Revisions-, Treuhand- und Rechnungswesen), miał już w przeszłości wyrażać “kontrowersyjne teorie dotyczące pieniędzy i finansów”.

Nieznana do tej pory wypowiedź prof. Hörmanna, która padła podczas wiecu na placu św. Stefana, została rozpropagowana w uniwersyteckim pisemku przez trzech studentów.

Jakkolwiek, prof. Hörmann próbuje wyjaśniać, że być może padło “nieporozumienie lingwistyczne” w jego wypowiedzi, to jednocześnie uważa, że obowiązujące w Austrii niewykle rygorystyczne prawo – w praktyce zabraniające jakiejkolwiek wypowiedzi mogącej nawet w pośredni sposób poddać w wątpliwość obowiązującą narrację dotyczącą tzw. Holokaustu – powinno być zmienione. Uważa on również, że “będzie szczęśliwy jeśli jego przypadek posłuży do już dawno koniecznej rewizji tych przepisów”.

Opracowanie: Bibula Information Service
Na podstawie: Wiener Zeitung
Źródło: Bibuła

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars Zostań pierwszą osobą, która oceni ten wpis!
Loading...

TAGI: , , ,

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

11
Dodaj komentarz

Chcesz skomentować? Zaloguj się!
  Subskrybuj  
najnowszy najstarszy
Powiadom o
manchester U
Gość
manchester U

powinniśmy w obecności ŻYDÓW trzymać głowę pochyloną by nie obrazić ich majestatu drwiącym spojżeniem czy brzydkim grymasem.A nie daj Boże coś powiedzieć bo możemy zostać oskarżeni o zatrucie swoim oddechem powietrza a przecież nasz oddech nie jest koszerny.A tak według ŻYDÓW jesteśmy czymś gorszym od psa więc uważajcie by nie szczekać za głośno

senseimarcel
Użytkownik
senseimarcel

Nie było komór gazowych w obozach koncentracyjnych to już żadna tajemnica. Tylko syjoniści jeszcze upierają się przy swoich łgarstwach.

sfisol
Administrator
sfisol

Były komory czy nie to już w tej sytuacji nie ważne. Ludzie ginęli. A teraz chętnie zabiliby każdego kto wyrazi swoje zdanie. Podobnie było z Irvingiem, rewizjonizm to sposób działania historyków, to nie negowanie, a nawet jeśli, to nie mozna za to karać.

qazsew
Użytkownik
qazsew

“kontrowersyjne teorie dotyczące pieniędzy i finansów”
Pewnie chodziło o prywatną firmę pod nazwą FED i kreację pieniądza z powietrza, a teraz tym holokaustem już całkowicie sobie pozamiatał.

devilan1410
Użytkownik

@senseimarcel

Można wiedzieć skąd czerpiesz wiedzę, chętnie poczytam.

toya
Użytkownik
toya

@devilan1410
materiały dotyczące tego, czy Niemcy używali gazów i komór gazowych w Aushwitz, można znaleźć i w Intern. Szukaj autora Izaaka Shamira, tytułu nie pamiętam, ale to on m.i. udowodnił, że Niemcy używali gazu do dezynfekcji pomieszczeń i odzieży.
O ile mnie pamięć nie zawodzi, to żyd Borys Polewoj przyszedłszy z Czerwoną Armią do Auszwitz, miał gotową historyjkę dot. komór gazowych. Odnośnie tego czy Niemcy palili trupy w krematoriach również są dowody na to, że nie takie ilości o jakich się mówi. Piece krematoryjne budowane w Hamburgu przed wojną, miały bardzo niską ,,przepustowosć”.

senseimarcel
Użytkownik
senseimarcel

@devilian1410 Spróbuj znaleźć komorę gazową w byłych obozach i przyjrzyj się czy mogła by się do tego nadawać.

sync
Użytkownik

Kompleks Aushwitz-Birkenau + I.G.Aushwitz to nie była fabryka do utylizowania ludzi. Zważywszy na koszty logistyczne nikt by się nie podjął zadania zwożenia ludzi z całej Europy tylko po to, aby ich zabić. Od tego przez tysiąclecia służyły zbiorowe mogiły w lasach.
To była największa medyczna rampa doświadczalna. Przeprowadzono tysiące badań nad wpływem wszelkich związków na organizm. Do badań wybierano ludzi całkiem zdrowych co świadczy, że badania były ukierunkowane raczej na poznanie sposobu skutecznego podtruwania niż leczenia.

w3n
Gość
w3n

Naród Żydowski to naród wybrany przez Boga, należy go błogosławić o czym wielokrotnie mówi Stary Testament. Kto przeklina będzie przeklęty a kto błogosławi będzie błogosławiony. Także mają odwieczne prawo czuć się lepszymi skoro wybrał ich sam Bóg. Zbliżają się trudne czasy dla nich więc tym bardziej powinniśmy starać się aby im pomóc.

senseimarcel
Użytkownik
senseimarcel

“Nasza rasa jest Rasą Panów. Jesteśmy świętymi bogami na tej planecie. Różnimy się od niższych ras tak, jak one od insektów. Faktycznie, porównując do naszej rasy, inne rasy to bestie i zwierzęta, bydło w najlepszym wypadku. Inne rasy są uważane za ludzkie odchody. Naszym przeznaczeniem jest sprawowanie władzy nad niższymi rasami. Nasze ziemskie królestwo będzie rządzone przez naszego przywódcę za pomocą żelaznej pięści. Masy będą lizać nasze stopy i służyć nam jako nasi niewolnicy.” – Menachem Begin, premier Izraela, laureat Pokojowej Nagrody Nobla

@w3n -przepisz cały majątek Żydom i dokonaj autodestrukcji, będziesz błogosławiony..

w3n
Gość
w3n

@ senseimarcel nie słuchaj głosu ludzi lecz Boga.

KS. Powtórzonego Prawa 28:1 Jeśli więc pilnie będziesz słuchał głosu Pana, Boga swego, wiernie wypełniając wszystkie Jego polecenia, które ja ci dziś daję, wywyższy cię Pan, Bóg twój, ponad wszystkie narody ziemi. 2 Spłyną na ciebie i spoczną wszystkie te błogosławieństwa, jeśli będziesz słuchał głosu Pana, Boga swego. 3 Będziesz błogosławiony w mieście, błogosławiony na polu. 4 Błogosławiony będzie owoc twego łona, plon twej roli, przychówek twych zwierząt, przyrost twego większego bydła i pomiot bydła mniejszego. 5 Błogosławiony będzie twój kosz i dzieża. 6 Błogosławione będzie twoje wejście i wyjście. 7 Pan sprawi, że twoi wrogowie, którzy powstaną przeciw tobie, zostaną pobici przez ciebie. Jedną szli drogą przeciw tobie, a siedmioma drogami uciekać będą przed tobą. 8 Pan rozkaże, by z tobą było błogosławieństwo w spichrzach, we wszystkim, do czego rękę wyciągniesz. On będzie ci błogosławił w kraju, który ci daje Pan, Bóg twój. 9 Pan uczyni cię swoim świętym ludem, jak ci poprzysiągł, jeśli będziesz zachowywał polecenia Pana, Boga swego, i chodził Jego drogami. 10 Wtedy zobaczą wszystkie narody ziemi, że imię Pana zostało wezwane nad wami, i będą się ciebie lękały. 11 Napełni cię Pan w obfitości dobrami z owocu twego łona, przychówkiem twego bydła, plonami pola, w kraju, o którym poprzysiągł przodkom twoim, że da go tobie. 12 Pan otworzy dla ciebie bogate swoje skarby nieba, dając w swoim czasie deszcz, który spadnie na twoją ziemię, i błogosławiąc każdej pracy twoich rąk. Ty będziesz pożyczał wielu narodom, a sam u nikogo nie zaciągniesz pożyczki. 13 Pan umieści cię zawsze na czele, a nie na końcu; zawsze będziesz górą, a nigdy ostatni, bylebyś tylko słuchał poleceń Pana, Boga swego, które ja ci dziś nakazuję pilnie wypełniać. 14 Nie zbaczaj od słów, które ja ci dzisiaj obwieszczam, ani na prawo, ani na lewo, po to, by iść za bogami obcymi i służyć im.