Profesor wzywa „YouTube” do cenzury krytyki klimatyzmu

Opublikowano: 11.12.2021 | Kategorie: Ekologia i przyroda, Świat komputerów, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 1807

Profesor Penn State University i członek Narodowej Akademii Nauk Michael Mann wezwał „YouTube” do usunięcia filmów zaprzeczających problemom klimatycznym.

Czołowy amerykański klimatolog napisał o tym na swoim koncie na „Twitterze”. „Dobrze, że usuwacie filmy zaprzeczające o istnieniu COVID-19. Czas usunąć materiały zaprzeczające globalnemu ociepleniu. Na dłuższą metę stanowi ono jeszcze większe zagrożenie dla ludzkości” – powiedział Mann. W sierpniu „YouTube” usunął ponad milion filmów „dezinformacyjnych” na temat pandemii.

W korespondencji z reporterem „Forbesa” Mann nazwał dezinformację klimatyczną tak szaloną i śmiertelną, jak dezinformacja o pandemii koronawirusa. Według naukowca wypieranie się problemów klimatycznych jest promowane kosztem firm zarabiających na paliwach kopalnych. Mann przypomniał, że „YouTube” musi podjąć działania, aby zaradzić szkodom, jakie zmiany klimatyczne wyrządzają ludzkości.

Rzeczniczka „YouTube”, Elena Hernandez, powiedziała, że systemy platformy nie polecają ani nie wyświetlają w widoczny sposób treści uznanych za dezinformacyjne. Ponadto, zgodnie z regulaminem serwisu, nie można na takich filmach zarabiać. Jednak źródło „Forbesa” powiedziało, że po obejrzeniu jednego filmu zaprzeczającego globalnemu ociepleniu, platforma dostarczyła mu wybór innych filmów z „fałszywymi informacjami”.

Badanie opublikowane w zeszłym miesiącu wykazało, że wpisy na „Facebooku” dotyczące „dezinformacji” o klimacie uzyskiwały 1,36 miliona wyświetleń dziennie, a aktywność wokół takich treści wzrosła o 76,7 procent w ciągu roku. Raport dotyczący polityki naukowej z 2020 r. i pokazuje, że „dezinformacja” o globalnym ociepleniu rośnie również na „Twitterze”.

Już w sierpniu „Facebook” został oskarżony o „dezinformowanie” użytkowników o zagrożeniu globalnym ociepleniem. Jak wynika z raportu brytyjskiej firmy Influence Map, platforma została wykorzystana do reklamowania firm, które należą do głównych zanieczyszczeń środowiska. Serwis społecznościowy zarobił na takich treściach 9,5 miliona dolarów.

Autorstwo: tallinn
Źródło: ZmianyNaZiemi.pl


TAGI: , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.