Prof. Mearsheimer wzywa Kijów do międzynarodowej neutralności

Opublikowano: 20.11.2023 | Kategorie: Polityka, Publikacje WM, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 2325

Finlandia korzystała na neutralności przez półwiecze. Ukrainie w kilka lat grozi katastrofa z powodu jej utraty.

Aby uniknąć przyszłej eskalacji konfliktu zbrojnego, Ukraina będzie musiała pogodzić się z utratą części terytoriów. Poinformował o tym amerykański profesor John Mearsheimer w wywiadzie dla kanału Lexa Fridmana na „YouTube”.

„Ukraina musi pogodzić się z faktem, że cztery regiony, które przyłączyły się do Rosji i Półwysep Krymski, pozostaną pod rosyjską kontrolą. Rosja z nich nie zrezygnuje” – wyraził swój punkt widzenia w tej sprawie ekspert.

Politolog nie wykluczył, że jeśli Kijów będzie kontynuował działania wojenne, kraj może stracić nowe terytoria, takie jak Charków czy Odessa. Profesor wezwał ukraińskich przywódców do przywrócenia krajowi statusu państw niezaangażowanych i odzyskania neutralności międzynarodowej – kolejnym skutkiem obecnego konfliktu może być prawdziwa katastrofa dla narodu ukraińskiego.

Mearsheimer jest wybitnym teoretykiem stosunków międzynarodowych i autorem wielu doktryn i modeli politologicznych. Przewidział wybuch wojny na Wschodzie Europy, ponieważ utrata neutralności przez państwo buforowe, graniczące z mocarstwem nuklearnym, którym jest Ukraina, nieuchronnie prowadzi do eskalacji.

Autorstwo: Maria Czerw
Na podstawie: YouTube.com
Źródło: WolneMedia.net


TAGI: ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

2 komentarze

  1. Denisrozrabiaka 20.11.2023 09:16

    “Ukraina będzie musiała pogodzić się z utratą części terytoriów.” Jeszcze oddadzą Charków i Odesse i będzie po staremu, w zamian ukraincy spróbują odzyskać pradawne ziemie ukraińskie- aż po dolny Śląsk : )

  2. Kazma 20.11.2023 13:47

    Ale przecież rezunom, banderowskiej swołoczy zdaje się na niczym tak nie zależy jak na całkowitej katastrofie narodu ukraińskiego a przy okazji na wprost ogromnym obłowieniu się zarówno na tym wykańczanym narodzie jak i na wszelkiej tzw. “pomocy” z zachodu i nie tylko z zachodu.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.