Koncerny naftowe zmniejszą wydobycie ropy

Opublikowano: 11.12.2016 | Kategorie: Gospodarka, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 356

Na trwającym wczoraj w Wiedniu spotkaniu producenci ropy (właściwie to oni nie produkują ropy, tylko ją wydobywają – przypis WM) osiągnęli porozumienie w sprawie ograniczenia wydobycia ropy przez kraje niezrzeszone w OPEC. Dzienne wydobycie zostanie zmniejszone o ponad 600 tys. baryłek – informuje agencja Bloomberg.

Na ograniczenie produkcji ropy przystał też Kazachstan, który wcześniej mówił, że gotów jest jedynie zamrozić poziom wydobycia — podaje agencja.

W Wiedniu trwa spotkanie krajów OPEC z producentami ropy niezrzeszonymi w kartelu. Na listopadowym posiedzeniu kraje OPEC wynegocjowały dzienne wydobycia surowca do 32,5 mln baryłek. Dziś natomiast zostało ustalone ograniczenie produkcji dla pozostałych producentów ropy. Ich dzienne wydobycie zostanie zmniejszone o ponad 600 tys. baryłek. Rosja zgodziła się zmniejszyć swoją produkcję o 300 tys. baryłek dziennie.

Źródło: pl.SputnikNews.com/


TAGI: ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.