Proces przeciwko dr. Zbigniewowi Martyce

Opublikowano: 19.12.2022 | Kategorie: Prawo, Wiadomości z kraju, Zdrowie

Liczba wyświetleń: 3285

Rozprawa rozpoczęła się o 11.00. Poniżej transmisja na żywo. Włącz ręcznie dźwięk.

„Jest to dla mnie duże, takie psychiczne wsparcie. Ja jestem spokojny, ponieważ wiem, że mam czyste sumienie, że mówię zgodnie z prawdą. Jestem zdziwiony, że te zarzuty dalej są podtrzymywane, ale bardzo dziękuje za to wsparcie, za to, że wypowiadacie się po stronie wolności słowa, za prawdą, która powinna ludzi budować, a nie straszyć i uniemożliwiać normalne życie” – powiedział dzisiaj pod siedzibę Okręgowej Izbie Lekarskiej w Krakowie dr Zbigniew Martyka do pikietujących w jego obronie ludzi.

Lekarza wezwano przed oblicze sądu lekarskiego, ponieważ „kwestionował skuteczność noszenia maseczek w przeciwdziałaniu COVID-19; zwracał uwagę, że COVID-19 stanowi marginalne zagrożenie dla młodych osób i prawie żadne dla osób zdrowych; stwierdził, że szczepienie dzieci poniżej 12 roku życia stwarza dużo większe zagrożenie niż zakażenie Sars-Cov-2; kwestionował zasadność zachowywania dystansu społecznego; mówił, że podjęcie programu szczepień przeciwko COVID-19 to eksperyment medyczny na niespotykaną skalę”. Wszystkie jego tezy okazały się z czasem prawdą, a mimo to postanowiono posadzić go na ławie oskarżonych.

Przed budynkiem demonstruje w obronie dr. Martyki kilkadziesiąt osób. Pojawili się również były europoseł Mirosław Piotrowski i poseł Grzegorz Braun. Zapowiedział się również Rafał Piech, prezydent Siemianowic Śląskich. Piotrowski i Braun chcieli wejść do budynku sądu, ale nie wpuszczono ich. Grzegorza Brauna przez kilka minut był przygnieciony drzwiami i został lekko ranny w rękę.

„Podobno mieliśmy żyć w państwie prawa i sprawiedliwości, gdybyśmy w takim państwie żyli, to pan doktor Zbigniew Martyka otrzymywałby medale, a nie byłby sądzony, nie byłby sądzony przez te ferajny bezrefleksyjnych dyletantów” – powiedział Mirosław Piotrowski.

„Dzisiaj rozprawa dr. n. med. Zbigniewa Martyki oskarżonego o podważanie zasadności restrykcji rządowych wobec covid-19. Niepokój budzi powołanie na eksperta dr. n. med. Pawła Grzesiowskiego, rodzi to zasadne pytanie o bezstronność. Całe zło rzuca się na niewinnego człowieka” – napisał dzisiaj rano kardiolog Paweł Basiukiewicz, nawiązując do faktu, że Grzesiowski jest skrajnym covidianinem, który w czasach rzekomej pandemii szerzył propagandę strachu i nosił maseczkę nawet w domu.

Opracowanie: Maurycy Hawranek
Na podstawie: Tarnogorski.info [1] [2]
Źródło: WolneMedia.net


TAGI: , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.