Problemy z cukrem w polskich sklepach

Opublikowano: 20.07.2022 | Kategorie: Gospodarka, Wiadomości z kraju

Liczba wyświetleń: 1970

W mediach społecznościowych Polacy alarmują o niedoborach cukru w marketach oraz mniejszych sklepach. Jak zauważył Łukasz Tulwiński z Ruchu Narodowego, jest to pokłosie likwidacji wielu polskich cukrowni na początku przygody z Unią Europejską.

Polityk Ruchu Narodowego zauważył, że jeszcze w 2001 r. w Polsce było, aż 76 cukrowni. Jednakże po wejściu do Unii Europejskiej spora część z nich – 46 zakładów – weszła w posiadanie prywatnych inwestorów, głównie niemieckich. Zaledwie dwa lata po wejściu do wspólnoty Bruksela „wpadła przypadkiem” na pomysł, likwidacji cukrowni, gdyż miała ich być za duża ilość w Europie. Wówczas zaproponowano wielomilionowe rekompensaty za zamknięcie fabryk wraz z ich demontażem.

„Jednocześnie dla tych co zdecydowali się pozostać w branży Unia Europejska postawiła limity produkcyjne cukru. Efekt był taki, że w 2013 roku w Polsce było już zaledwie 18 cukrowni. Co jeszcze ciekawsze… w tym samym roku Unia Europejska ZLIKWIDOWAŁA limit na produkcję cukru. Te 18 aktualnie aktywnych cukrowni w zdecydowanej większości należy do Niemieckich kapitałów takich jak Pfeifer & Langen” – przypomniał Łukasz Tulwiński.

Jak zauważył działacz narodowy, działania Brukseli były pierwszą oznaką odzierania Polski z suwerenności gospodarczej na rzecz podporządkowania sobie naszego rynku niemieckiemu i francuskiemu kapitałowi. Od tego czasu zlikwidowano wiele polskich prosperujących przedsiębiorstw, które mogły w przyszłości zagrozić zagranicznej konkurencji.

W tym samym czasie,unijni dygnitarze oraz polscy politycy wprowadzali opinię publiczna w błędny tok rozumowania i przestrzegania UE jako „dobrego wujka”, który rozdaje Polsce pieniądze, które wcześniej sama wpłaciła poprzez różne daniny oraz impregnację zachodniego kapitału.

„Konkluzja jest taka: że można żyć bez Unii Europejskiej i radzić sobie dobrze. Jest wiele takich przykładów w Europie, wystarczyłaby kompleksowa reforma państwa” – podkreślił na koniec Tulwiński.

Autorstwo: Krystian Rusiniak
Zdjęcie: Łukasz Tulwiński, Twitter
Na podstawie: Twitter.com, Facebook.com
Źródło: MediaNarodowe.com


TAGI:

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

1 wypowiedź

  1. emigrant001 21.07.2022 15:30

    O gospodarczej suwerenności można było dyskutować w latach 90-tych. Teraz nie ma już o czym

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.