Problem braku mieszkań narośnie z powodu napływu Ukraińców

Opublikowano: 18.10.2022 | Kategorie: Gospodarka, Społeczeństwo, Wiadomości z kraju

Liczba wyświetleń: 1521

Według „Pulsu Biznesu” w najbliższych latach będzie pogłębiał się problem braku dostępności do mieszkań. Deweloperzy nie tylko budują wciąż zbyt mało, ale dodatkowo zaczęli ograniczać realizację nowych projektów.

Tymczasem liczba ludności w Polsce będzie się zwiększać, bo szacuje się, że w naszym kraju pozostanie na stałe ponad milion osób przybyłych do niego w związku z wojną na Ukrainie.

Dziennik przypomina, że według różnego rodzaju ośrodków badawczych w Polsce brakuje od 1,5 do nawet 2 milionów mieszkań. O przeludnieniu lokali w naszym kraju informują też regularnie dane z Europejskiego Urzędu Statystycznego.

Lepiej jednak w najbliższym czasie nie będzie. Wręcz przeciwnie. Deweloperzy ograniczają bowiem budowę nowych lokali mieszkaniowych, a dotychczasowe programy rządu Mateusza Morawieckiego okazały się porażką. W weekend przyznał to zresztą sam prezes Prawa i Sprawiedliwości, Jarosław Kaczyński.

„Puls Biznesu” zauważa więc, że ścisk w mieszkaniach będzie się pogłębiał, co jest związane w ogromnym stopniu z napływem uchodźców z Ukrainy. Gazeta przyjęła bowiem za wiarygodne szacunki, iż nawet po zakończeniu wojny w Polsce na stałe pozostanie blisko milion ukraińskich obywateli.

Zdjęcie: Arcaion (CC0)
Na podstawie: Money.pl, PB.pl
Źródło: Autonom.pl


TAGI: , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.