Prezydenta Brazylii oskarżono o zbrodnie przeciwko ludzkości

Opublikowano: 24.01.2021 | Kategorie: Ekologia i przyroda, Polityka, Prawo, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 1671

Liderzy narodów autochtonicznych Brazylii oskarżyli prezydenta Jaira Bolsonaro o zbrodnie przeciwko ludzkości i wnieśli pozew do Międzynarodowego Trybunału Karnego. Poinformował o tym kanał telewizyjny France 24. Wódz Kayapo Raoni Metuktire i lider plemienia paiter-surui Almir Narayamoga Surui złożyli pozew 22 stycznia.

https://www.youtube.com/watch?v=p7dR4okbyRM

Przywódcy plemienni wskazali, że odkąd Bolsonaro został wybrany na prezydenta, wycinanie lasów Amazonii dramatycznie wzrosło, a liczba zabójstw liderów tubylczych plemion osiągnęła szczyt, bijąc rekordy ostatnich 11 lat. Ponadto zauważyli, że agencje ochrony środowiska są bezsilne i zetknęły się z groźbami. Metuktire i Surui podkreślili, że przymusowe wysiedlenia i prześladowania to „zbrodnie przeciwko ludzkości”.

France 24 zauważa, że ​​rząd Bolsonaro wcześniej zaproponował przepisy, mające na celu złagodzenie ograniczeń dotyczących komercyjnego wydobycia, produkcji gazu i ropy oraz rolnictwa na dużą skalę w regionach Amazonii.

„The Guardian”, cytując raport organizacji pozarządowej Climate Observatory, wyjaśnia, że ​​odkąd Bolsonaro objął urząd, znaczące połacie lasów deszczowych zostały zniszczone, a tradycyjne społeczności są zagrożone. W ciągu dwóch lat wylesianie wzrosło o prawie 50 procent, osiągając najwyższy poziom od 2008 roku. W 2019 roku wtargnięcia na ziemie rdzennych mieszkańców wzrosły o 135%, przy czym co najmniej 18 osób zginęło w zeszłym roku w wyniku konfliktów o ziemię.

Źródło: pl.SputnikNews.com


TAGI: , , , , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

1 wypowiedź

  1. Collega 24.01.2021 19:00

    Tak się kończy negowanie pandemii

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.