Prezydent Wrocławia znów na proizraelskiej imprezie

Opublikowano: 09.05.2018 | Kategorie: Polityka, Wiadomości z kraju

Liczba wyświetleń: 373

Prezydent Wrocławia Rafał Dutkiewicz to jeden z najbardziej zagorzałych filosemitów w Polsce, dlatego nie powinno dziwić, iż po raz kolejny wyrażał swoją miłość do państwa izraelskiego. Tym razem samorządowiec, będący zresztą zajadłym krytykiem polskiego nacjonalizmu, uczestniczył w „Marszu dla Izraela” podczas którego biadolił nad „wciąż żywym w Polsce aktom antysemityzmu” i wraz z izraelską ambasador zachwycał się nad istnieniem państwa syjonistycznego.

„Marsz dla Izraela” odbył się w stolicy Dolnego Śląska w niedzielę, zaś jego organizatorem była Fundacja Pojednanie, utworzona w Kielcach przez grupę osób o poglądach określanych w Stanach Zjednoczonych mianem chrześcijańskiego syjonizmu. Gośćmi honorowymi wydarzenia, które zapowiedziane już w lutym zgromadziło mniej niż pół tysiąca ludzi, byli ambasador Izraela Anna Azari oraz wspomniany już Dutkiewicz, ponieważ to właśnie on podjąć decyzję o objęciu tej manifestacji patronatem miasta Wrocławia.

Głównym celem demonstracji było uczczenie 70. rocznicy ogłoszenia niepodległości Izraela, a więc aktu proklamowanego dokładnie 14 maja 1948 roku. Dla prezydenta stolicy Dolnego Śląska ta okazja stała się jednak pretekstem do wyrażania swoich fobii, dotyczących rzekomo wszechobecnego „antysemityzmu” w naszym kraju. Z tego powodu Dutkiewicz bredził o konieczności wyraźnego i jednoznacznego potępienia „wciąż żywych w Polsce aktów antysemityzmu”, który ma być „ czymś podłym i cuchnącym”, a także wezwał do zrobienia rachunku sumienia w tej kwestii, czy aby nie popełniło się „grzechu zaniechania” w kwestii przeciwdziałania temu zjawisku.

Syjonistyczna ambasador zachwalała z kolei swoje państwo, przypominając długą drogę jaką miał przebyć Izrael, ponieważ w trakcie jego narodzin mieszkało w nim 600 tysięcy Żydów, natomiast teraz jest ich blisko dziewięć milionów. Azari dodała, że „kraj ten jest centrum kulturalnym, naukowymi i ośrodkiem nowych technologii i innowacji”, lecz nie wspomniała, iż w ostatnim czasie stał się on również światowym liderem pod względem strzelania do dziennikarzy i demonstrujących Palestyńczyków.

Sam Dutkiewicz znany jest ze swojego chorobliwego filosemityzmu. Ustępujący prezydent Wrocławia w grudniu 2016 roku potępiał nacjonalizm oraz rozwodził się nad szkodliwością „antysemityzmu”, a rok wcześniej nakładając jarmułkę uczestniczył w otwarciu Synagogi pod Białym Bocianem, gdzie przepraszał za „antysemityzm” we Wrocławiu. Co ciekawe, samorządowiec deklarujący się jako konserwatysta, był również jednym z obrońców stalinowskiego propagandzisty Zygmunta Baumana, którego zapraszał na otwarte wykłady.

Na podstawie: GazetaWroclawska.pl, Nacjonalista.pl
Źródło: Autonom.pl

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars Zostań pierwszą osobą, która oceni ten wpis!
Loading...

TAGI: , , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

Zobacz również

5
Dodaj komentarz

Chcesz skomentować? Zaloguj się!
  Subskrybuj  
najnowszy najstarszy
Powiadom o
kopydlok
Użytkownik
kopydlok

Dla mnie to zwykły żyd, a nie Polak. Won do Izraela.

atoreli123
Użytkownik
atoreli123

Dawno mnie tu nie było i jaka dobra zmiana…..Teraz cytujemy nacjonalista.pl i projekt antyaborcyjny zgodny z konstytucją a przecież niedawno była tu kreskówka jezus & mo. Wolne media są tak wolne i niekoniunkturalne jak pis jest prawe i sprawiedliwe….WSTYD Panie redaktorze i pomyśleć że kiedyś ci dałem z 10zł pluję sobie w brodę że to badziewie wspierałem

robi1906
Użytkownik

Jest prawda i jest fałsz,
zaprzeczasz atorelii, marszowi żydów we Wrocławiu?,
a wyśmiewanie religii chrześcijańskiej i islamu, jest okej,
i można z tego rechotać?.

Z tego co wiem, religia Islamu traktowała was jak ludzi, przez całe 1,5 tysiąca lat, kiedy Islam rządził w Palestynie i okolicach,
a wy za to,
jak im się odwdzięczacie?

kozik
Użytkownik
kozik

@atrelli123
Trump podpisał dziś amerykańską ustawę 447. Dutkiewicz wie, skąd dolatuje woń, więc na kolanach podąża doń.
Cieszę się, że Maurycy daje info zarówno z “nacjonalisty” jak i “strajku”. Tak samo często słucham TOK.FM, jak i Radia Maryja i wybieram z szumu to, co mi potrzebne.
W tym roku jeszcze nie wspierałem WM, ale dzięki za przypomnienie! Zrobię to przed końcem miesiąca.