Prezydent Wrocławia znów na proizraelskiej imprezie

Opublikowano: 09.05.2018 | Kategorie: Polityka, Wiadomości z kraju

Liczba wyświetleń: 310

Prezydent Wrocławia Rafał Dutkiewicz to jeden z najbardziej zagorzałych filosemitów w Polsce, dlatego nie powinno dziwić, iż po raz kolejny wyrażał swoją miłość do państwa izraelskiego. Tym razem samorządowiec, będący zresztą zajadłym krytykiem polskiego nacjonalizmu, uczestniczył w „Marszu dla Izraela” podczas którego biadolił nad „wciąż żywym w Polsce aktom antysemityzmu” i wraz z izraelską ambasador zachwycał się nad istnieniem państwa syjonistycznego.

„Marsz dla Izraela” odbył się w stolicy Dolnego Śląska w niedzielę, zaś jego organizatorem była Fundacja Pojednanie, utworzona w Kielcach przez grupę osób o poglądach określanych w Stanach Zjednoczonych mianem chrześcijańskiego syjonizmu. Gośćmi honorowymi wydarzenia, które zapowiedziane już w lutym zgromadziło mniej niż pół tysiąca ludzi, byli ambasador Izraela Anna Azari oraz wspomniany już Dutkiewicz, ponieważ to właśnie on podjąć decyzję o objęciu tej manifestacji patronatem miasta Wrocławia.

Głównym celem demonstracji było uczczenie 70. rocznicy ogłoszenia niepodległości Izraela, a więc aktu proklamowanego dokładnie 14 maja 1948 roku. Dla prezydenta stolicy Dolnego Śląska ta okazja stała się jednak pretekstem do wyrażania swoich fobii, dotyczących rzekomo wszechobecnego „antysemityzmu” w naszym kraju. Z tego powodu Dutkiewicz bredził o konieczności wyraźnego i jednoznacznego potępienia „wciąż żywych w Polsce aktów antysemityzmu”, który ma być „ czymś podłym i cuchnącym”, a także wezwał do zrobienia rachunku sumienia w tej kwestii, czy aby nie popełniło się „grzechu zaniechania” w kwestii przeciwdziałania temu zjawisku.

Syjonistyczna ambasador zachwalała z kolei swoje państwo, przypominając długą drogę jaką miał przebyć Izrael, ponieważ w trakcie jego narodzin mieszkało w nim 600 tysięcy Żydów, natomiast teraz jest ich blisko dziewięć milionów. Azari dodała, że „kraj ten jest centrum kulturalnym, naukowymi i ośrodkiem nowych technologii i innowacji”, lecz nie wspomniała, iż w ostatnim czasie stał się on również światowym liderem pod względem strzelania do dziennikarzy i demonstrujących Palestyńczyków.

Sam Dutkiewicz znany jest ze swojego chorobliwego filosemityzmu. Ustępujący prezydent Wrocławia w grudniu 2016 roku potępiał nacjonalizm oraz rozwodził się nad szkodliwością „antysemityzmu”, a rok wcześniej nakładając jarmułkę uczestniczył w otwarciu Synagogi pod Białym Bocianem, gdzie przepraszał za „antysemityzm” we Wrocławiu. Co ciekawe, samorządowiec deklarujący się jako konserwatysta, był również jednym z obrońców stalinowskiego propagandzisty Zygmunta Baumana, którego zapraszał na otwarte wykłady.

Na podstawie: GazetaWroclawska.pl, Nacjonalista.pl
Źródło: Autonom.pl

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars Zostań pierwszą osobą, która oceni ten wpis!
Loading...

TAGI: , , ,

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

Zobacz również

5
Dodaj komentarz

Chcesz skomentować? Zaloguj się!
  Subskrybuj  
najnowszy najstarszy
Powiadom o
kopydlok
Użytkownik
kopydlok

Dla mnie to zwykły żyd, a nie Polak. Won do Izraela.

atoreli123
Użytkownik
atoreli123

Dawno mnie tu nie było i jaka dobra zmiana…..Teraz cytujemy nacjonalista.pl i projekt antyaborcyjny zgodny z konstytucją a przecież niedawno była tu kreskówka jezus & mo. Wolne media są tak wolne i niekoniunkturalne jak pis jest prawe i sprawiedliwe….WSTYD Panie redaktorze i pomyśleć że kiedyś ci dałem z 10zł pluję sobie w brodę że to badziewie wspierałem

robi1906
Użytkownik

Jest prawda i jest fałsz,
zaprzeczasz atorelii, marszowi żydów we Wrocławiu?,
a wyśmiewanie religii chrześcijańskiej i islamu, jest okej,
i można z tego rechotać?.

Z tego co wiem, religia Islamu traktowała was jak ludzi, przez całe 1,5 tysiąca lat, kiedy Islam rządził w Palestynie i okolicach,
a wy za to,
jak im się odwdzięczacie?

kozik
Użytkownik
kozik

@atrelli123
Trump podpisał dziś amerykańską ustawę 447. Dutkiewicz wie, skąd dolatuje woń, więc na kolanach podąża doń.
Cieszę się, że Maurycy daje info zarówno z “nacjonalisty” jak i “strajku”. Tak samo często słucham TOK.FM, jak i Radia Maryja i wybieram z szumu to, co mi potrzebne.
W tym roku jeszcze nie wspierałem WM, ale dzięki za przypomnienie! Zrobię to przed końcem miesiąca.