Prezydent Węgier wybrany mimo bojkotu

Opublikowano: 03.05.2012 | Kategorie: Polityka, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 429

Parlament Węgier wybrał Janosa Adera na prezydenta państwa. Opozycja zbojkotowała głosowanie.

Ader zapowiedział, że “będzie prezydentem wszystkich Węgrów bez względu na podziały społeczne i polityczne”.

Kandydaturę Adera poparło 262 deputowanych do 386-osobowego Zgromadzenia Narodowego, a 40 głosowało przeciw.

Nowy prezydent został wybrany wyłącznie głosami rządzącej centroprawicowej koalicji Fidesz-KDNP. Przeciw była skrajnie prawicowa partia Jobbik, zaś lewicowa opozycja, poprzez nieobecność, zbojkotowała głosowanie.

Źródło: Władza Rad


TAGI: ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

1 wypowiedź

  1. poprostujakub 04.05.2012 11:15

    “Kandydaturę Adera zgłosił osobiście premier Viktor Orban. 13 kwietnia zatwierdziła go rada rządzącej centroprawicowej koalicji (Fidesz-KDNP).”

    http://wiadomosci.onet.pl/swiat/janos-ader-nowym-prezydentem-wegier,1,5120431,wiadomosc.html

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.