Prezydent Ukrainy o oskarżeniach prezydenta Białorusi

Opublikowano: 11.08.2021 | Kategorie: Polityka, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 1547

Wołodymyr Zelensky odniósł się do oskarżeń, jakie białoruski prezydent wysunął pod adresem władz Ukrainy, dotyczących rzekomego szkolenia „bojowników”, którzy mieliby zostać wysłani na Białoruś.

„Prezydent podkreślił, że Ukraina sama walczy z bojownikami, a nie ich szkoli, jak stwierdził Aleksander Łukaszenko” – powiedział rzecznik Wołodymyra Zelenskiego. Dodał, że według prezydenta Ukrainy oskarżenia jakie płyną z Białorusi pod adresem władz w Kijowie są całkowicie pozbawione podstaw i mają na celu destabilizację sytuacji na Ukrainie, a także odwrócenie uwagi od dramatycznych wydarzeń i represji białoruskich władz wobec własnych obywateli.

Biuro Prezydenta Ukrainy wyraziło nadzieję, że nie będzie kolejnych nieprzyjaznych kroków i oświadczeń ze strony białoruskich władz, a jeśli takie nastąpią „to spotkają się z adekwatną odpowiedzią Ukrainy i wspólnoty międzynarodowej”.

Aleksander Łukaszenko 9 sierpnia 2021 oskarżył władze Ukrainy o szkolenie bojowników oraz dostawy broni i amunicji na Białoruś. Ponad miesiąc wcześniej, 2 lipca br. Białoruś zamknęła granicę z Ukrainą również pod pretekstem przemytu broni.

Na podstawie: Pravda.com.ua
Źródło: PolUkr.net


TAGI: , , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.