Prezydent twierdzi, że jesteście gotowi do poświęceń

Opublikowano: 04.05.2023 | Kategorie: Polityka, Wiadomości z kraju

Liczba wyświetleń: 4633

„Naród gotów jest do tak naprawdę wielkich poświęceń. Pieniądze publiczne można wydać na różne cele, ale można je wydać także i na bezpieczeństwo; i na to są one dzisiaj wydawane przy aprobacie społecznej” – powiedział prezydent Andrzej Duda. W Pałacu Prezydenckim, w święto Konstytucji 3 maja, prezydent wręczył nominacje generalskie i admiralską ośmiu oficerom Wojska Polskiego.

Prezydent zaznaczył m.in., że „naród gotów jest do naprawdę wielkich poświęceń”. „Pieniądze publiczne można wydać na różne cele, ale można je wydać także i na bezpieczeństwo. I na to są one dzisiaj wydawane przy aprobacie społecznej” – podkreślił. „Trzeba to zrealizować w sposób perfekcyjny, niezwykle odpowiedzialny” – dodał.

Duda wskazał również, że „panowie generałowie są odpowiedzialni także za po prostu codzienne dowodzenie żołnierzami”. „Są dowódcami brygad, śmiało można powiedzieć, że są dowódcami liniowymi. To wielka odpowiedzialność za żołnierza, rozwój polskich sił zbrojnych, jego ukształtowanie, za morale, jak żołnierz patrzy na swojego dowódcę, oficera, kim dla niego jest jego generał” – powiedział.

Prezydent zwrócił także uwagę, „na stopniowe wzmacnianie i umacnianie polskiej armii, a zarazem wzmacnianie polskiego bezpieczeństwa”. „W tym wielka indywidualna, a zarazem wspólna panów odpowiedzialność” – dodał.

„Niech ci, którzy są w jakimś sensie patronami dzisiejszego dnia – oprócz ojców Konstytucji, także i choćby Tadeusz Kościuszko i ci, którzy wówczas walczyli o to, aby Polska zachowała niepodległość, suwerenność, wolność, ci wszyscy, którzy współtworzyli polską armię i Polski bronili – będą dla panów wzorem bohatera, odpowiedzialności z ojczyznę” – podkreślił prezydent.

A my stawiamy pytanie: czy żyjący na nasz koszt wszyscy działacze PiS-u z rodzinami w spółkach skarbu państwa i na urzędniczych stołkach są gotowi do poświęceń? Czy gotowe są także do poświęceń wszystkie opłacane z naszych pieniędzy media prorządowe, wszystkie fundacje, stowarzyszenia i inne organizacje żerujące na pieniądzach Polaków dzięki obecnej władzy?

Bo to właśnie im w pierwszej kolejności należy odebrać setki milionów złotych i przeznaczyć na bezpieczeństwo. Dla bezpieczeństwa Polski należy poświęcić sute wynagrodzenia pisowskich utrzymanków, czyż nie Panie prezydencie?

Autorstwo: AW
Na podstawie: PAP
Źródło: NCzas.com


TAGI:

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

10 komentarzy

 1. Dandi1981 04.05.2023 10:22

  Jak by wziasc pod uwage ze do czasu rozdawnictwa juz naciagnieto dlugu na 1000mld zl bez rozbudowy armi, pomocy socjalnej, przy wyprzedazy majatku postkomunistycznego to lepiej wydac na armie czy jakies glodne dziecko niz zeby swinie przezarly na przekrety bramki za 3 mln czy klimatyzacje za mln .
  Ja nie rozumiem jak mozna zajumac 200 mld zl z otwartych fudyszy emerytalnych bo ma sie manko i grozi.
  wiezienie po czym Donald ucieka za granice bo otarl sie o wiezienie a pozniej wraca i bam 20% poparcia wtf?
  200 mld z fooz rozplynely sie , taka gotowka nie zostawia sladu winnych nie ma , skoki, 2 wieze, Amber goldy zyjecie w panstwie bez prawa gdzie ue walczy z pisem o sady bo te po PO orzekaja jak ue chce a z tymi nowymi sedziami problem jest ze nie nasi. A przeciez oni powini orzekac w imieniu spoleczenstwa a orzekaja w imieniu tego co ich wybiera, temu dostepy do zawodow sa blokowane , tworza srodowiska zrzeszajace , panstwo w panstwie a to ludzie z danego wojewodztwa powinni wybierac sedziow a nie sedziowie czy politycy a zeby dostac aplikacje i zostac prawnikiem trzeba miec znajomosci bo tam sami swoi cos jak nasza scena polityczna .

 2. emigrant001 04.05.2023 10:36

  mi to przypomina Shreka, gdzie też kurdupel mówi – wielu z was zginie ale jest to poświęcenie na które jestem gotów:)
  teraz pytanie; czy ten pajac z długopissem już wie (ale nie powie) jakie polecenia dostał z Waszyngtonu i teraz musi przygotować opinię publiczną na “nowe wyzwania” jako sługa narodu ukraińskiego:)

 3. agama 04.05.2023 17:21

  Człowiek totalnie odklejony od rzeczywistości. Żeby Polacy mieli jakieś morale, to trzeba zasłużyć na ich szacunek, a politycy nie mają nawet pozoru szacunku, a ci z Polaków którzy mają szacunek do siebie nie dadzą się wpędzić w umieranie za interesy tych konspiratorów i ich z panów. Bezkarność polityków to podstawowa przyczyna katastrofy do jakiej się przyczyniają.

 4. rzbogdan 04.05.2023 18:16

  agama jest wiele sposobów by zmusić motłoch do walki. Oni nie będą ciebie prosić.

 5. replikant3d 04.05.2023 19:23

  rzbogdan, Wystraczy zakręcić ,,kurek z pieniędzmi,, dla ludzi. Zwłaszcza rodzin z małymi dziećmi…I gwarantuję żę opór momentalnie zniknie..Tylko ludzie którzy nie mają nikogo bliskiego i rodziny mogą się sprzeciwić. Nie bez powodu Goebbels powiedział, że najłatwiej ,,złamać,, ludzi którzy mają rodziny. A globaliści doskonale o tym wiedzą…Nie będą ,,zmuszać,, motłochu do wojaczki. Po prostu wprowadzą restrykcje dla ich rodzin…tak jak onegdaj naziści ,,nie chcesz walczyć? To twoja rodzina będzie głodować,, jak to kiedyś naisał Sun Tzu?: ,,Chcesz złamać społeczeństwo? zaatakuj dzieci, rodzinę i edukację,,

 6. andi170 04.05.2023 22:44

  Ten sługus Duda.A dawno powinien siedzieć.

 7. MasaKalambura 05.05.2023 00:22

  Chcieliby komentujący w EuroAzjatyckim Imperium tak sobie móc na własnego Prezia oraz jego Prezia popaszkwilić.

  Agama, chęć do poświęcenia uwagi obywateli Królestwa Polaków, zwanego Rzeczypospolitą, dla Państwa i terytorium przez nas zasiedlanego nie wynika z posiadania tych lub tych polityków, ani nawet z działalności nami władających oraz szarych eminencji.
  To prosty rachunek analizy miejsca. Styk otchłani Azji i Europy wart jest poświęcenia uwagi ich dzierżawców (ludzie jedynie dzierżawią Ziemię, będącą w rzeczywistości w zupełnym posiadaniu jej Twórcy, Twórcy pozostałego wszechświata również. Bo to On Sam). Podobnie jak ważna jest Palestyna i Szam dla ich dzierżawców, również będących zbiegiem już nie tylko Europy i Azji, ale jeszcze Afryki.

 8. emigrant001 05.05.2023 03:49

  @rzbogdan
  niestety racja,
  bo gdyby ludzie myśleli nie byłoby takiego dylematu:) ale jest 500+:)

 9. emigrant001 05.05.2023 03:51

  @replikant3d
  trochę NIE, bo jak będziesz bronił rodzinę jak wezmą cię do wojska dla ukrainy?

 10. emigrant001 05.05.2023 03:54

  @andi170
  demokratycznie wybrany prezydent wstydu; nie całego (podzielonego) narodu polskiego

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.