Prezydent RP rozpoczyna cykl wizyt w krajach południa Europy

Opublikowano: 09.06.2022 | Kategorie: Polityka, Wiadomości z kraju

Liczba wyświetleń: 1582

Informacja pochodzi z medium ukraińskiego. Może zawierać ukraińską propagandę.

Celem wizyt jest przekonanie przywódców poszczególnych państw do poparcia koncepcji nadania Ukrainie statusu kandydata do UE.

Pierwszym kraje, który odwiedzi polski prezydent będzie Portugalia, gdzie planowane jest spotkanie z prezydentem i premierem tego kraju. Następnie Andrzej Duda odwiedzi Włochy, gdzie spotka się z prezydentem tego państwa. Następnym celem podróży prezydenta będzie Rumunia – w Bukareszcie ma odbyć się szczyt przywódców państw grupy „B9”, w skład której wchodzą kraje wschodniej flanki NATO.

Tematem rozmów w Portugalii i we Włoszech, poza kwestią statusu Ukrainy jako kandydata do członkostwa w UE, będzie także sprawa eksportu ukraińskiej produkcji rolnej, w tym zwłaszcza zbóż. „Będziemy rozmawiać o tym, jaką stworzyć presję międzynarodową, żeby się to udało, w jaki sposób zaradzić temu ogromnemu problemowi. Będziemy także rozmawiali o statusie kandydata dla Ukrainy do UE – powiedział prezydent RP.

W wizycie miała brać udział także prezydent Słowacji, Zuzana Caputowa, ale wobec zachorowania na koronawirusa, nie będzie mogła brać udziału w podróży do wspomnianych państw.

Na podstawie: Prezydent.pl, Eurointegration.com.ua
Źródło: PolUkr.net


TAGI: , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

1 wypowiedź

  1. andi170 09.06.2022 17:42

    Sługus banderowców w podróży poddańczej walczy o pobratynców i mieni się ,,prezydentem ” Polski.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.