Prezydent ujawnił publicznie, że Polska jest rozbrojona

Opublikowano: 14.06.2022 | Kategorie: Polityka, Wiadomości z kraju

Liczba wyświetleń: 1839

To nie jest rosyjska propaganda. To oficjalne informacje ze strony prezydenta Polski.

Polskie arsenały są puste, a jednostkom operacyjnym brakuje sprzętu wojskowego, co jest spowodowane dostawami broni na Ukrainę.

W poniedziałek 13 czerwca prezydent Andrzej Duda „(…) wziął udział w odprawie kierowniczej kadry Ministerstwa Obrony Narodowej i Sił Zbrojnych RP. Jako Zwierzchnik Sił Zbrojnych RP przedstawił m.in. rekomendacje dotyczące wzmocnienia bezpieczeństwa państwa w kontekście wojny w (na-JMW) Ukrainie, współpracy sojuszniczej i Szczytu NATO w Madrycie” – informuje oficjalna strona prezydenta. „Odprawa rozliczeniowo–koordynacyjna kierowniczej kadry resortu obrony narodowej to najważniejsze coroczne przedsięwzięcie rozliczeniowo–zadaniowe. Ostatnia odprawa z udziałem Prezydenta RP odbyła się w 2019 r. w Pałacu Prezydenckim w Warszawie”.

Wystąpienie głowy państwa (do przeczytania tutaj) było nie tylko, mimo całej masy komplementów pod adresem rządu, ważne, ale przede wszystkim informatywne. Pan prezydent przyznał, że Polska jest wskutek gigantycznej pomocy Ukrainie kompletnie rozbrojona. Rząd bowiem przeznaczał na tę pomoc nie tylko ZAPASY sprzętu, broni i amunicji, ale wręcz przekazywał Ukrainie AKTUALNE uzbrojenie polskiej armii, co jest według mnie zdradą stanu.

„Udzielamy Ukrainie największej pomocy militarnej, jaką kiedykolwiek udzieliliśmy innemu państwu. Jesteśmy też głównym państwem przekazującym Ukrainie ciężkie uzbrojenie. Mówimy o setkach sztuk czołgów, wozów bojowych, artylerii, a także dronach, ręcznych wyrzutniach przeciwlotniczych, setkach tysięcy sztuk amunicji, części zamiennych i innego wyposażenia. To były bardzo potrzebne decyzje, decyzje, które szybko i bezpośrednio odpowiadały na prośby strony ukraińskiej i realnie wsparły ją na polu walki. Postawiło to przed ministrem obrony narodowej realne zadanie uzupełnienia stanów uzbrojenia. No cóż, proszę Państwa, takie są fakty. Przekazaliśmy – krótko mówiąc – ze swojego. Nie przekazaliśmy [sprzętu] z magazynów, nie przekazaliśmy od kogoś innego, przekazaliśmy to, co mieliśmy, uważając, że jest to potrzebne. Dlatego podjęliśmy te – co tu kryć – bardzo trudne decyzje. To przecież są nie tylko kwestie naszego uzbrojenia, to także olbrzymie wydatki ze strony naszego państwa i olbrzymie poświęcenie. To – jak szacujemy – co najmniej miliard siedemset milionów dolarów w postaci samej tylko pomocy militarnej” – powiedział prezydent.

I dalej prezydent Duda opowiada, jak rząd chce uzbroić bezbronną armię, a jego szczerość chwyta za serce. Ma to jednak trwać latami: „Ale co jasne i co chyba naturalne, oczekujemy uzupełnienia tych braków, które powstały w naszych zasobach, także w ramach sojuszniczych mechanizmów wsparcia. Pan Minister mówił przed momentem o zakupach, które chcemy zrealizować. Tak, chcemy je zrealizować, ale realizacja tych zakupów potrwa. Uzupełnienie stanów uzbrojenia poprzez wyposażenie nas w nowy sprzęt, który dopiero zostanie wyprodukowany to są co najmniej miesiące, ale w dużej części lata. Potrzebujemy uzupełnień szybko. Dlatego ubiegamy się w tej chwili właściwie u wszystkich naszych sojuszników, zwłaszcza tych najpoważniejszych, o to, by przesłali nam sprzęt – przecież niekoniecznie nowy. Wręcz przeciwnie, przecież my przekazaliśmy sprzęt używany i także i używany sprzęt jesteśmy gotowi przyjąć, byle uzupełnić – przynajmniej w części – to, co utraciliśmy w sposób, który uznajemy za uzasadniony, jasny i oczywisty”.

Dowiadujemy się też, że chociaż agresja Rosji spadła na Ukrainę niespodziewanie, to już latami rząd Polski wspierał Ukrainę militarnie: „Polskie wsparcie dla Ukrainy to też wieloletnia współpraca wojskowa, promująca zachodnie standardy w ukraińskiej armii. Polscy instruktorzy – wraz z instruktorami z USA, Wielki Brytanii i Kanady – pomogli wyszkolić tysiące ukraińskich żołnierzy. Od lat współpracujemy w ramach polsko–litewsko–ukraińskiej brygady z dowództwem w Lublinie. Było to wyrazem naszego wsparcia dla integracji Ukrainy ze strukturami transatlantyckimi, ale dziś widzimy, że pomoc ta budowała też zdolność armii ukraińskiej do skutecznego przeciwstawienia się agresji”.

Wniosek końcowy? Polska pozbawiła się własnej obronności na rzecz Ukrainy. Stoi obecnie – mówiąc trywialnie – goła i wesoła. W razie agresji rosyjskiej zapewne pan prezydent Duda będzie prosił, by Rosjanie poczekali kilka lat na granicy, aż Polska uzupełni aktualne uzbrojenie o zużyty złom z zachodniej granicy, a może nawet z samych Stanów Zjednoczonych.

Według mnie jest to zdrada stanu na najwyższym szczeblu. Zdrada wobec polskiego społeczeństwa i bezmyślne narażanie życia polskiej (obecnie bezbronnej) armii. Absolutny skandal!

Autorstwo: Joanna M. Wiórkiewicz
Na podstawie: Prezydent.pl
Źródło: Neon24.info

Komentarz „Wolnych Mediów”

Zdradą państwa wydaje się nie tylko rozbrojenie Polski, ale również wystąpienie prezydenta, który ujawnił Rosjanom śmiertelnie niebezpieczną dla Polski tajemnicę wojskową i chwali się, że nasze państwo jest bezbronne! Co na to ABW? Blokuje małe propolskie strony internetowe, które tę bezmyślność krytykują.

24

TAGI: , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

13 komentarzy

 1. Rgga34 14.06.2022 11:23

  No pięknie. Teraz o ile ktoś nam “coś” da to i tak będzie bez użyteczne bo nikt tego czegoś nie obsłuży bez przeszkolenia.

  Ja mam swoją teorie, że banderowcy nazbierają sprzętu, a później nas dojadą.
  Wjadą na podkarpacie i wezmą “swoje”.

 2. rici 14.06.2022 11:53

  Banderowcy chca swojej Ukrainy do Krakowa.

 3. MasaKalambura 14.06.2022 13:19

  A Rosja chce swojej wszechrasiji aż do Hiszpanii. Nawet dalej, niż ty Rici tam w Niemiaszkowie się ukryłeś. I nie waha się swych planów realizować.

  Rozbrajanie własnego arsenału w celu powstrzymania realizacji poszerzenia Rosji do Atlantyku kosztem zabijanych wojsk Ukraińskich już takim bezsensownym ruchem nie jest. Państwa naszego regionu pojedynczo z Rosją nie mają żadnych szans. Tylko współpraca daje jakieś nadzieje.

  Ale to scenariusz wojny wieloletniej, którego autorzy artykułu w swej ocenie działań naszej władzuni nie uwzględnili, traktując atak na Ukrainę jako odosobniony wypadek. Dość to naiwne.

  Podobnie jak naiwna jest bezgraniczna wiara władzuni w dobrą wolę Europy do pomocy w pobiciu Rosji. Nikt (oprócz anglosasów) Rosji pobić nie chce. Tylko, co najwyżej, zatrzymać. Nie wierzą tam w plany inwazji Rosji na całą Europę, które są otwarcie artykułowane w oficjalnych kanałach Rosyjskich skierowanych do Rosjan.

  Pytanie na ile te plany są prawdziwe, pokaże przyszłość.

  Póki co, skoro obrońcy nasi na razie nie mają czym nas bronić, przygotowujmy się sami.

 4. Quasar 14.06.2022 14:39

  Jawna ZDRADA za ZDRADĄ, Polską nieprzerwanie rządzą skorumpowani zdrajcy, złodzieje, kłamcy i zbrodniarze, którzy nie zawahają się eksterminować Polaków i zniszczyć Polskę

  przecież to brzmi jak zaproszenie dla nazistów, jesteśmy rozbrojeni możecie zaczynać zarzynać…

  dlaczego do złudzenia przypomina mi to sytuację w USA, gdzie lewactwo wokół szkół stworzyło strefy wolne od broni, a liczba zabójstw i masowych zbrodni ciągle i nieustannie rośnie…

 5. nazizm to ideologia lewicowa 14.06.2022 15:26

  Ukraina przegra wojne o wschodnie tereny, to pewne. Co wtedy bedzie mial do powiedzenia benderowcom ich naczelny komik? A co jesli uda mu sie nieco poluzowac usraelska smycz i w celu uglaskania azowow i innych misanthropic division wyda rozkaz zajecia poludniowo wschodniej Polski? To, ze w obecnej chwili militarnie bija nas na glowe to pewne. NATO sie nie ruszy, bo uzna to za “zaciesnianie wspolpracy”. Moze warszawskie fraglesy zdaja sobie z tego sprawe i ich brednie o ukropolu to ucieczka do przodu?

 6. rici 14.06.2022 15:35

  Jest jedna dobra zasada, “jezeli nie mozesz pokonac wroga, to sie z nim polacz”
  Poza tym ta zasada skutkuje tym, ze taki wrog w pozniejszym czasie rozbijany jest od srodka.
  Analizujac wszystkie przypadki wielkich imperiow, to wlasnie w ten sposob ginely.

 7. andi170 14.06.2022 17:20

  Duda A. To nie prezydent tylko sprzedajna marionetka czosnkowych i wróg Polaków i Polski.

 8. MasaKalambura 14.06.2022 19:50

  Rici, ale my już się z jednym wrogiem połączyliśmy, zostaliśmy przyłączeni. Z ZSRR i dokładnie jak piszesz, rozwaliliśmy je od środka.

  Wcale nie jest powiedziane, że tym razem nie możemy ich pokonać. Wbrew temu, co piszą niektórzy całkiem sami nie jesteśmy. Niestety czasu na zbrojenie nie ma. Przespaliśmy 30 lat na kłótniach i torpedowaniu siebie samych, przy mocnym udziale agentur. Gdybym był Putinem, bardzo poważnie rozważałbym atak na nas w najbliższym czasie. Aby uprzedzić nadejście zamówionej broni. Za 2 lata będziemy na znacznie wyższym poziomie nasycenia bronią. Dziś jesteśmy niewiele dalej niż byliśmy 30 lat temu. Wielu twierdzi że wtedy mieliśmy mocniejszą armię niż dziś.

  A przed nami wizja ataku z Białorusi, która z Ukrainą walczyć odmówiła, ale czy odmówi wojny z Polską, nie wiemy. Ataku z Kaliningradu. I zapewne z terenów Ukrainy, przez Białoruś. Otwarcie conajmniej trzech linii natarcia przy wcześniejszym ataku nuklearnym na centra dowodzenia.

  Najgorsze, że Rosja Ukrainę chce “wyzwolić”, ale na nas wywrzeć zemstę. A to oznacza, że dla własnego dobra lepiej jednak rękawicę podjąć i do walki stanąć, bo po tym co zrobili Ruskie w Buczy, co teraz robią na wschodzie Ukrainy, nie powinniśmy liczyć na ulgowe traktowanie. W umysłach Rosjan za wszelkie zło w Rosji odpowiada Zachód, któremu my niewolniczo służymy.

 9. rici 14.06.2022 22:06

  I dobrze e nie jestes Putinen, bo na jego miejscu rozwalibys caly swiat. A Putin jest o wiele madrzejszy niz sie wiekszosci wydaje.
  A propo rozwalania naszych bylych wrogow a obecnie sojusznikow, to pewnie teraz od srodka rozwalimy Usrael.

 10. MasaKalambura 15.06.2022 06:24

  Z tą jego mądrością, to się bym wstrzymał. Jak narazie to bezwzględny socjopata.

 11. rici 15.06.2022 08:10

  Z twoich dotychczasowych wypowiedzi wynika to samo.

 12. MasaKalambura 15.06.2022 17:45

  Nie wynika.

 13. MasaKalambura 16.06.2022 01:41

  …może i wynika…

  WIKI”…Charakteryzuje się trwałym wzorcem lekceważenia i łamania norm społecznych oraz praw innych ludzi. Patologiczne zachowanie przejawia się także często w impulsywności, braku odpowiedzialności, niskiej empatii, skłonności do kłamstwa i nietrwałymi relacjami….”

  Istnieje spore ryzyko popadnięcia w umysł analizowanych świadomości. Również, a często przede wszystkim z winy własnych błędnych wyobrażeń o kimś.

  Rozwiązaniem problemu staje się wtedy komunikacja. Lekarstwem na socjopatię jest uwolnienie z bunkra i wyście na promienie Słońca. Witamina D.

  Neutrina w formie ekstremalnej i produkcji człowieczej wchodzą w korelację ze skłonnościami agresywnymi także na osi czasu, wprowadzając społeczeństwa do stałego upodobania piwnic i schronów.

  Może jest jak piszesz. Swój swego pozna.

  Ale w takim razie może warto wymienić się jakimiś bardziej neutralnymi wypowiedziami w stronę Prezydenta Rosji legalnie wybranego. Na dożywotnie rządy w tym Wielkim Kraju. Dziwi troszkę chęć tak nagłego ukrócenia odbudowy potęgi Słowian. I to dokładnie w momencie początku ich rozkwitu pierwszego po 2 wojnie Nazistów.

  Zastanawia mocno to parcie do redukcji reform. Do marnotrawstwa jednym Słowem.

  Niech będzie rozejm. Zostaliście zaskoczeni nie mniej niż my. Czy ktoś z was Rosjan wyobrażał sobie, że zginie średniej wielkości miasteczko żołnierzy waszych nacji. Za Ukrainę, która jest wolna? Czy tak bardzo wstyd wam waszego zakątka gazowego równego Karatskim, ale nie służącym Katarczykom waszej Federacji. A tylko elityom…

  Rozumiem, że chcecie wprowadzać Ruski mir. Od 70 lat trwa nieprzerwanie. W momencie powstania jej pięknego ukoronowania sami chcecie doprowadzić do autoredukcji? Jeki to cel z poziomu słowiańszczyzny, dawniej zasiedlającej całe Niemcy, a dziś zepchniętej do roli Polski, Litwy, Białorusi, Ukrainy. Czy park ochrony Słowian nie rozciąga się poza Ren?

  Jeśli chcecie nas chronić przed nami samymi, to cel nie jest w Polsce. Nie atakujcie nas, nie niszczcie tu nic. Droga do Rosyjskiej strefy Berlina prowadzi przez niemieckie autostrady. Jedźcie sobie tam nimi i rozwalajcie ich Tygrysy. My jesteśmy neutralni neutrinowo, oraz neutralni metalami naprawdę ciężkimi. Robiąc ten krok, tzn atakując nas Promieniami Słońc Ziemskich sprowadzacie na Słowian kolejną hańbę. Wjeżdżając tu nieekologicznymi T z literą i popełniając czyny, o których sami nas w szkołach uczyliście, że nieludzkie. I my nasze dzieci też tak uczymy. Czemu sprowadzać mrok Neutrin?

  Zaprzestańmy to, dokąd jest czas.

  Ciekawe jak naprawdę myślą inni?
  Niektórych pytań warto nie zadawać.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.