Prezydent podpisał ustawę o dowodach osobistych z odciskami palców

Opublikowano: 31.07.2021 | Kategorie: Polityka, Prawo, Wiadomości z kraju

Liczba wyświetleń: 1368

Chodzi o nowelizację ustawy o dowodach z dnia 8 lipca 2021 r.

Wdrożenie dowodu z dwoma odciskami palców jest podyktowane przepisami rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady z 20 czerwca 2019 r. w sprawie poprawy zabezpieczeń dowodów osobistych obywateli Unii i dokumentów pobytowych wydawanych obywatelom Unii i członkom ich rodzin korzystającym z prawa do swobodnego przemieszczania się.

Możliwość wydawania dowodów osobistych zawierających odciski palców jest uzależniona od wdrożenia odpowiednich rozwiązań technicznych. W związku z tym ustawa wprowadza regulację, w myśl, której termin wdrożenia rozwiązań technicznych umożliwiających wydawanie dowodu osobistego zawierającego odciski palców ma być określony w komunikacie wydanym przez ministra właściwego do spraw informatyzacji w porozumieniu z ministrem właściwym do spraw wewnętrznych.

Komunikat ten zostanie ogłoszony w „Dzienniku Ustaw Rzeczypospolitej Polskiej”, co najmniej 14 dni przed dniem wdrożenia rozwiązań technicznych umożliwiających wydawanie dowodów osobistych zawierających odciski palców.

Przypomnijmy, że podobne „dowody osobiste” już kiedyś nam wprowadzono. Zrobili to Niemcy podczas okupacji Polski przez III Rzeszę, wprowadzając tzw. kenkarty ze zdjęciem i odciskami palców.

Autorstwo: Andrzej Kumor
Źródło: Goniec.net

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars Liczba głosów: 7, średnia ocena: 3,86 (max 5)
Loading...

TAGI:

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

3
Dodaj komentarz

Chcesz skomentować? Zaloguj się!
  Subskrybuj  
najnowszy najstarszy
Powiadom o
robi1906
Użytkownik

A ci to niby lepsi??, mordują nas od 30 lat, samobójstw i celowego zadłużania ile ma być, by to w końcu pojął to najgłupszy nawet wyznawca żydów w synagogach…. tfu, tfu w kościołach??.
A teraz jeszcze dokładają strzykawki , duńczycy rezygnują z jednej, bo powoduje za dużo śmierci a już Chazar Morawiecki wyciąga po nie proszalne ręce, by wyszczepić i wytępić całe to bydło.
Zasługujemy na to co nas spotyka.

beth
Użytkownik
beth

Zatem wszyscy jeszcze żyjący w tzw. cywilizowanym świecie to więźniowie iluzji.
Jak się okazuje dla tzw.najwyższego dobra funduje się globalną eutanzję gatunku homo-sapiens, ale o tym poniżej;
https://vk.com/club167505019?fbclid=IwAR0kbjBmwGleHNhr_wqEh4NWr4sUq_MxkGxZuGS4c-Yey6YvKXYYJYgi4PE&w=wall-167505019_2690%2Fall

https://globalna.info/2021/07/29/czy-czeka-nas-holokaust-tak-dziala-tlenek-grafenu-zawarty-w-na-twoj-organizm/

Wolna Dusza
Użytkownik
Wolna Dusza

W Niemcowni dowody z odciskiem palców już są od jakiegoś czasu, ale będą one obowiązkowe od któregoś roku, nie pamiętam dokładnie od którego, ale coś mi się wydaje że od 2023