Prezydent Nigerii zapowiada zwycięstwo nad Boko Haram

Opublikowano: 25.12.2015 | Kategorie: Polityka, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 599

Radykalna islamska organizacja zbrojna Boko Haram, która współpracuje z tzw. Państwem Islamskim, jest bliska unicestwienia. Prezydent Muhammadu Buhari oświadczył, że Nigeria właściwie już wygrała wojnę z terrorystami.

Boko Haram powstało w 2002 roku w nigeryjskim mieście Maiduguri, stolicy stanu Borno. W przeciągu ostatnich sześciu lat islamiści zabili kilkanaście tysięcy osób, ale terroryści funkcjonują również na terytorium Nigru, Czadu i Kamerunu. Nigeryjska armia, która była szkolona przez wojska brytyjskie, amerykańskie i francuskie, jest coraz bliżej unicestwienia dżihadystów.

Prezydent Muhammadu Buhari powiedział, że jego kraj właściwie już osiągnął zwycięstwo. Terroryści kontrolują ostatni nigeryjski stan Borno i podobno nie są już w stanie przeprowadzać skutecznych ataków przeciwko siłom bezpieczeństwa i cywilom. Buhari dodał, że armia może pokonać Boko Haram jeszcze w tym roku a najważniejsza jest teraz odbudowa infrastruktury oraz przesiedlenie ludzi do swoich domów.

Krytycy rządu w Nigerii twierdzą, że Muhammadu Buhari podchodzi do tej sprawy zbyt optymistycznie a zapowiedź zwycięstwa z terrorystami jest przedwczesna. W przeszłości pojawiały się już podobne oświadczenia a niedługo potem islamiści zdołali odbudować swoje siły i odzyskać utracone terytoria. W najbliższym czasie przekonamy się czy tym razem Nigeria zdoła pokonać Boko Haram raz na zawsze.

Na podstawie: BBC.com
Źródło: ZmianyNaZiemi.pl


TAGI: , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

1 wypowiedź

  1. BrutulloF1 26.12.2015 08:14

    W państwach afrykańskich zawsze tak powtarzają. Przypomnijcie sobie Samuela K Doe. Najpierw obiecywał a na końcu Prince J odciął mu uszy i skrytobójczo zabił.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.