Prezydent Filipin zatroszczył się o homoseksualistów

Opublikowano: 19.12.2017 | Kategorie: Polityka, Seks i płeć, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 499

Prezydent Filipin Rodrigo Duterte oświadczył, że zmienił swój pogląd w sprawach natury seksualnej i odtąd występuje w obronie małżeństw homoseksualnych. Taką informację Duterte przekazał na zebraniu wspólnoty LGBT w swoim rodzimym mieście Davao – podaje New York Post.

Duterte na tyle zmienił swoje poglądy, że jest gotów wprowadzić konieczne zmiany w Kodeksie Rodzinnym Filipin. „Po co narzucać moralność, która już nie działa?” — zapytał prezydent i dodał, że nie ma nic przeciwko małżeństwom jednopłciowym, „jeśli to współczesna tendencja”.

„Jeśli macie być szczęśliwsi, ja jestem za” — zauważył Duterte. Szef państwa zaproponował także zebranym wyłonienie kandydata, który będzie reprezentować ich interesy w rządzie.

The Telegraph przypomina, że wcześniej Duterte słynął w lokalnych mediach ze zdecydowanego sprzeciwu wobec małżeństw jednopłciowych i mówił, że na Filipinach za małżeństwo można uznać jedynie związek mężczyzny i kobiety. Według informacji Inquirer prezydent przyznał, że wśród jego krewnych są homoseksualiści. Ponadto Duterte zażartował, że on też myślał, czy nie zostać biseksualistą.

Prezydent Filipin jest znany ze swoich skandalicznych wypowiedzi. W listopadzie tego roku przyznał, że jako nastolatek zabił człowieka w czasie bójki. Według słów filipińskiego lidera zdarzyło mu się to w wieku 16 lat. W 2015 roku Duterte przyznawał się też do zabójstwa człowieka w czasie bójki na plaży.

Szef państwa klął się, że będzie zabijać urzędników zamieszanych w handel narkotykami, i zagroził, że zje wątrobę ekstremistów z grupy Abu Sajjafa.

Źródło: pl.SputnikNews.com


TAGI: , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.